Şanghay’da Romantik Akşam Yemeği

Sevgililer günü yaklaşırken, Şanghay’da sevdiklerinizle romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz mekanları sizler için araştırdık. Şanghay’da romantik yemek yiyebileceğiniz en iyi 10 restoran. Sevdiğinizle güzel bir akşam geçirmeniz dileğiyle.

Benim DianPing uygulamam da gidipte beğenmiş olduğum 76 tane restoran var. Bu restoranlar arasından sevgililer günü için özel olabilecek restoran sayısını 18 indirdim. Bu 18 restoran arasından da listeyi 10 a düşürdük, sonra bu 10 restoranın sevgililer günü için özel menülerini inceledik. Şanghay’da romantik akşam yemeği yiyebileceğiniz en iyi 10 mekan.

T8

Şehrin göbeğinde Xintiandi’de yer alıyor. Xintiandi her ne kadar gürültülü olsa da T8 kendini bu gürültüden ve keşmekeşten soyutlamış bir restoran. Sevgililer günü ahçısı Jordi Servalls, bu güne özel üç farklı menü hazırlamış. Sweethearts öğlen yemeği 788 RMB, Lover’s Afternoon çay seti 298 RMB, Lovebirds akşam yemeği ise 988 RMB. Fiyatlar çift kişi içindir.

Tel: 6355 8999
Adres: Lane 181 Taicang Rd, Madang Rd

Mr. & Mrs. Bund

Şanghay’da nehir manzaralı romantik mekanlardan. Fransız mutfağının benzersiz lezzetlerini bulabileceğiniz, aynı zamanda şehri izleyebileceğiniz güzel mekan. Sevgililer günü için üç özel menüleri var. Her menü kişi başı 888 RMB.

Tel: 6323 9898
Adres: 6/F, 18 ZhongShan Dong Yi Lu, Nanjing Xi Lu

Grand Cafe – Grand Hyatt Shanghai

Jinmao tower’ın 54. katında yer alan Grand Cafe’de, yemek yerken Şanghay’a tepeden bakacaksınız. Grand Cafe misafirlerine, uluslar arası farklı kültür yemeklerini lezzetli bir şekilde sunmakta. Bu lezzetleri tadarken sınırsızsınız, içecek olarak iki kadeh şarabın da dahil olduğu çift kişilik fiyat 999 RMB. Fiyata aynı zamanda bir gül ve 9 parça çikolata dahil.

Tel: 5047 1234

EL PATIO

El Patio Şanghay’daki İspanyol gastronomi restoranı, güzel bir ambiyansı var. Sadece sevgililer günü için değil, her daim masa üzerinde taze gül yaprakları sizleri karşılıyor. En lezzetli tapasları deneyebileceğiniz güzel bir mekan. Sevgililer günü için, bir başlangıç, bir ana yemek ve tatlı kişi başı 688 RMB. Fiyata bir şişe şarap dahil.

Tel: 6437 5830
Adres: 110 Fenyang Lu

The House of Roosevelt

The House of Roosevelt nehir kenarında nezih ve güzel bir mekan. The Roosevelt Club, Roosevelt Sky Restaurant ve Roosevelt Sky Bar’dan oluşmakta. Restoranın biftekleri bayağı iyi. The House of Roosevelt’in çift kişilik sevgililer günü menüsü 1888 RMB.

Tel: 2322 0800
Adres: 27 Zhong Shan Dong Yi Lu

Stillers

Şanghay’da nehrin güney tarafında kalan, Cool Docks’un içinde yer alıyor. İki katlı olan restoranın alt katı, yemek okulu. Menüdeki her yemeği deneyebiliyorsunuz, açık büfe gibi değil. Sipariş verdiğiniz yemeği pişirip getiriyorlar. Porsiyonlar ufak ama zaten yemekte sınırsızsınız, menüler belirli aralıklarla değişiyor, çok şık ve güzel bir mekan. Kişi başı yaklaşık 450 – 500 RMB, bu fiyata içecekler ve servis ücreti dahil değil.

Tel: 6152 6501
Adres: 6-7/F, Bldg 13, The Cool Docks, 505 Zhongshan Nan Lu

GARLIC

Okurlarımızdan Türk yemeği yemek isteyenler için, listeye Garlic Modern Türk restoranını da ekledik. Sadece Türk yemeği de değil, evli ve çocuklu çiftler için rahat edebilecekleri ve baş başa kalabilecekleri bir mekan Garlic. Garlic’i anlatmaya gerek yok, daha önce yazmıştık. Garlic’in sevgililer günü özel menüsü yok, restoranın işletmecisi Emre bey özel günlerde insanları bir kalıba sığdırmayı sevmediğinden böyle bir menü yapılmamış.

Tel: 5424 3332
Adres: 698 Yongjia Lu, Anting Lu.

MAYA

Şanghay’daki favori Meksika restoranım, güzel, sıcak, lezzetli müthiş bir yer. Meksika yemekleri seviyorsanız mutlaka uğramanız gereken nezih bir mekan. Geçen sene sevgililer günü için özel menü hazırlamışlar, bu sene herhangi bir menü şuan için açıklamamış. Bu durum onları listeye almayacağız anlamına gelmiyor. Maya’da eşsiz bir akşam her zaman sizi bekliyor.

Tel: 6289 6889
Adres: 2/F, Club House, Shanghai Grand Plaza, 568 Julu Lu, Shaanxi Nan Lu.

Coconut Paradise

Thai yemeklerinin farklı bir çekiciliği vardır, bu çekiciliği hissedebileceğiniz güzel bir mekan Coconut Paradise. Her hangi bir sevgililer günü menüsü yok, yemekleri lezzetli ve güzel. Mutlaka rezervasyon yaptırın ve erken gidin. Rezervasyon yaptırsanız da bekletme gibi kötü bir huyları var.

Tel: 6248 1998
Adres: 38 Fumin Lu, Julu Lu.

Sun with Aqua

Şanghay’da yine nehir kenarında başka bir restoran tercihi. Bu sefer Japon mutfağının eşsiz lezzetlerini deneyebileceğiniz güzel bir restoran Sun with Aqua. Sun with Aqua’nın da sevgililer günü özel menüsü yok.

Tel: 6339 2779
Adres: 2/F, 6 Zhong Shan Dong Yi Lu, Guang Dong Lu.

Sevgilinizle birlikte uzun ve mutlu birlikteliklere, sağlıcakla kalın.

Yorum yapın