Şanghay’daki En Kaliteli Türk Restoranı Pasha

Menüye Türk yemekleri konularak Türk restoranı olunmayacağını, az para kazanmayı göze alarak Türkiye’yi, Türk ürünlerini tanıtma misyonu üstlenen, bu misyonu güzel yemekleri ve müthiş bir servisle birleştiren bana göre Şanghay’ın en kaliteli Türk restoranı Pasha. Emre Bey’in deyimiyle Pasha Türk lokantası.

Şanghay’daki en kaliteli Türk lokantası

Pasha’da bütün garsonlar gelen tüm müşterilere, nereli olduğunu önemsemeden Türkçe “Merhaba” diyorlar. Siyah pantolon, beyaz gömlek ve siyah papyonlu gayet şık garsonları, sizlere hizmet ederken de aynı nezaket ve güler yüzü devam ettiriyorlar. Sizleri güzel ağırladıkları gibi, restorandan da memnun ayrılmanızı sağlıyorlar. Şanghay’da akşam servislerinde masada örtü bulunan tek restoran. Siparişinizin ardından balon pideyle birlikte tulum peyniri ve tereyağı servisi ücretsiz olarak yapılıyor. Ücretsiz su servisi devam ederken, çay ve kahvede ücretsiz olarak sizlere sunuluyor.

Türk ürünlerine önem veriliyor

Pasha’da sadece Türk birası Efes ve sadece Türk şarapları satılıyor. 18 çeşit Türk şarabı bulabileceğiniz Pasha’da Doluca ve Turasan’ın şaraplarını bulmanız mümkün. Pasha’da Türk şarabını denemek istemeyen müşterilerine ücretsiz şarap ikramı yapılarak müşterilerin Türk şarabına karşı bilinci artırılmaya çalışılıyor. Restoran sahibi Emre Bey, birçok müşterinin Türkiye’de şarap üretildiğini dahi bilmediğini, Türkiye ile alkollü içeceklerle bağdaştıramadıklarını söylüyor. Emre Bey, Türk şarabı, birası, rakısı, Türk kahvesi gibi Türk ürünlerini müşterilerine tanıtmak için müşterilerine ısrarcı olduklarını söylüyor. Bizzat Türk şarabını müşterilerine anlatmaktan keyif aldığını, Rakı içmeye çekinen müşterilerine bir duble de kendine koyup beraber içen Emre Bey, müşterilerine Türkiye’ye özgü ürünleri anlatma misyonu üstlendiğini belirtiyor..

Döner olmayan tek Türk restoranı

Pasha’da döner bulunmuyor, Pasha’nın mutfağında ızgarada bulunmuyor, sipariş edeceğiniz tüm kebaplar kömür ateşinde pişirilip müşterilere servis ediliyor. Konserveden çıkmamış etli yaprak dolması, kuru patlıcan dolması, gavurdağı salatası, fatos, közde kırmızı biber, ıspanaklı pide gibi birçok yenilikçi lezzeti Pasha restoranında bulmanız mümkün. Yaşar ustanın bu güzel lezzetlerini, kaliteli servisle birlikte bulacağınız Pasha Türk lokantasından sizlerinde memnun ayrılacağını biliyorum. Restoran’da çalınan müthiş Türk müziklerine değinmeden de geçemeyeceğim. Aynı zamanda Emre Bey’den fasıl gecelerinin de geleceği haberini alıyoruz.

İnadına Türk lokantası olacağız

Emre Bey, menüye Türk yemekleri koyarak Türk lokantası olunmayacağını vurgulayarak, karımızdan kısarak inadına Türk lokantası olacağız diyor. Tüm bu kaliteli servis, bedava içeceklere nazaran, Pasha’da yemek ve içecek fiyatları daha uygun. Şanghay’da açılan her Türk restoran diğer Türk restoranların fiyatını baz alırken, diğer restoranlarının ardından gitmeyen, kaliteyi yükselten ve fiyatları bu hizmete göre çok makul seviyede tutan Pasha Türk lokantasını ve işletmecisi Emre Bey’i tebrik ediyorum.

Unutmadan, Pasha Türk lokantasında yemek yiyen herkes müşteri memnuniyet formu dolduruyor, 1 Mayıs’a kadar bu formları dolduran müşterilerden ikisi, uçak biletleri dahil olmak üzere Antalya’da 5 yıldızlı otelde birer haftalık tatil kazanacaklar.

Bu arada Pasha Türk lokantasında yemek yemek isterseniz, masanızı önceden ayırtın restoran genelde full çekiyor. Pasha Türk lokantasına işletme hayatında ve Türkiye’yi tanıtmak için yaptıkları faaliyetlerde başarılar diliyorum. Bir Türk olarak Türkiye’yi tanıtmak için yaptıkları faaliyetlerde de beni gururlandırdıkları için de teşekkür ediyorum.

Adres: Nan Chang Road 262 numara,
Tel. 6473 8113

Yorum yapın