Sarımsak ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar, dış görünüşü yakından etkileyen en temel faktörlerden birisi olmaktadır. Sağlıklı ve bakımlı saçlar kişinin dış görünüşünü daha bakımlı ve alımlı bir hale getirirken aynı zamanda bakımsız ve sağlıksız sağlar da dış görünüş ne kadar güzel olur ise olsun gölgeli ve bakımsız bir hal almaktadır. Bu nedenle de saçların bakımı hem sağlık hem de dış görünüş açısından son derece önemli olmaktadır.

Saçların sağlıklı ve bakımlı hale gelmesi ile birlikte aynı zamanda sağlıklı uzaması için kullanılan yöntemlerden birisi de mucizevi faydası olan sarımsak ve zeytinyağı ikilisi olmaktadır. Sarımsak ve zeytinyağı ikilisi saçlara mucizevi faydalar sağlarken aynı zamanda sağların estetik bir görüntü almasına da ortam hazırlamaktadır.

Sarımsak ve Zeytinyağının Saçlara Faydaları

Tırnak yapısı, sinirler ve cilt hücreleri için oldukça faydalı olan sarımsak, aynı zamanda saçlar içinde oldukça yararlı olmaktadır. İçerisinde selenyum ve E vitamini barındıran sarımsak, saçların iyileşmesini ve onarılmasını sağlayan bir doğal besin olmaktadır. Ayrıca sarımsağın yapısında bulunan C, B1 ve B6 vitaminleri de saçın beslenerek saç yapısında kolojen üretiminin artmasını sağlamaktadır.

Zeytinyağı ise saçların saçları ve saç derisini yumuşatan ve kırılarak dökülen saçları yumuşatarak onaran önemli bir besindir. Düzenli kullanımda saçlara parlaklık vererek hacim kazandıran zeytinyağı, saçlar ile birlikte saç derisinin de sağlıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır.

Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Saçlar için bir çok fayda sağlayan sarımsak ve zeytinyağı ikilisi ile yapılan saç bakımı da gözle görülür olumlu sonuçlar vermektedir. Bu bağlamda sarımsaklar havanda dövülüp suyu çıkarıldıktan sonra saç diplerine ve saç derisine masaj yapılarak sürülmektedir. Bu işlem kan akışını hızlandıracaktır. Kısa bir süre beklendikten sonra saç uzunluğuna göre hazırlanan zeytinyağı da saç diplerinden masaj yapılarak tüm saça sarımsağın üzerine sürülmektedir. Bu bakım maskesi saçta 1 ile 2 saat arasında kaldıktan sonra normal şampuan ile yıkanabilmektedir. Düzenli uygulandığı takdirde sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı mucizevi ve kesin sonuçlar veren bir doğal saç bakım yöntemi olmaktadır.

Yorum yapın