Selülitle Mücadele Nasıl Yapılmalıdır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Biz kadınların en büyük problemlerinden biri olan selülitler özellikle yaz aylarında bizi büyük sıkıntı sokuyor. Eğer selülitleriniz varsa bu probleminizden kurtulmak için şimdiden hazırlık yapmaya başlamalısınız zira sıcak havalar kapıda!

Ancak selülit karşıtı birçok ürünü denemenize, birçok farklı kür uygulamanıza, bacak bölgenize devamlı masaj yapmanıza rağmen portakalımsı görünümden bir türlü kurtulamıyor musunuz?

O zaman bize kulak verin. Selülit, hormonel ve dolaşım bozukluklarından kaynaklanan genel bir dengesizliğin sonucunda görülür ve selülitte, su cildin canlı tabakasında tutulur. İşte bu yüzden sorunlu bölgeyi sıktığımız zaman portakalımsı görünüm ortaya çıkar. Ancak selülitten kurtulmak göründüğü kadar zor değildir. Yapmanız gereken şey çok ama çok basit: sabahları aç karnına sıcağa yakın ılık su için, yeter. Evet, doğru duydunuz. Sabahları henüz kahvaltı etmeden önce yarım litreye yakın sıcağa yakın ılık su için ve bu kürü bir süre devam edin. İki hafta içinde cildinizde düzelmeler olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Ilık suyun faydalarından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. İşte size ılık su ile gelen bir güzellik kürü daha!

Bu kürün daimi bir şekilde uygulanması da sağlığınız için faydalı olacaktır. Yani, selülitlerinizden kurtulduktan sonra ılık su içmeyi bırakmayın. Sabahları yine her zamanki gibi aç karnına sıcağa yakın ılık suyu içmeye devam edin. Hatta içine bir iki damla limon suyu eklerseniz metabolizmanız da hızlanır.

Yorum yapın