Seo Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal firmaların seo firması araştırırken dikkat ettikleri unsurlardan birisi de seo fiyatları olmaktadır. Konumuza giriş yapmadan önce ufak bir uyarı mahiyetinde belirtmek isteriz ki kaliteli bir seo çalışmasının göstergesi hiçbir zaman verilen fiyat teklifi olmamıştır. Çok yüksek rakam verip hiçbir çalışma yapmayan seo uzmanları olduğu gibi daha cüzi rakamlar ile işini oldukça kaliteli yapan seo uzmanı da çoktur bu piyasa da.

Seo Fiyatları ve Arasında Ki Değişkenlik

Seo fiyatlarını bir kalıba sığdırmak oldukça güç bazen imkânsızdır. En basit olarak görülen bazı projeler de bile rekabetin yüksek olması ile çalışma süresini ve fiyat oranlarını olayca değiştirmektedir. Çünkü seo çalışmasının fiyat aralıklarını belirleyen unsurlar, rekabet oranı, sektör, firmanın bulunduğu konum, firmanın sitesine daha önce yapılmış çalışmalar gibi birçok farklı unsur bulunmaktadır.

Peki, az da olsa seo fiyatı ile ilgili bilgi verile bilinir mi derseniz evet verilebilir. Misal, ufak bir ilçe de bulunan bir işletmenin rekabet oranı düşük ise basit bir seo çalışması ile ilk sıraya getirme imkânı oldukça kolaydır, buradan harcanılacak miktar tahmini 2500-4000 TL arasında olmaktadır. Fakat ilerleyen dönemler de Google güncellemeleri veya farklı rakiplerin ortaya çıkması ile seo çalışmalarına ufak çaplı sürdürme işlemi yapılabilir. Bunun maliyeti ilk yapılan maliyet gibi kesinlikle olmaz, zaten siteye kalite ve marka bilinilirliği çalışması yapıldığı için alınan ufak backlink çalışması bile siteyi daha iyi seviyeye getirebilir.

Seo Firmaları Arasındaki Fiyat Farklılıkları

Birçok firma fiyat aldığı ajanslara genellikle şunu diyor, şurada ki seo ajansı bu kadar fiyat verdi ama siz daha yüksek verdiniz gibi tepkimeler olmaktadır. Seo piyasası serbest bir piyasadır herkes bilgisine, kalitesine göre fiyat biçer, ama herkes aynı hizmeti veremez açıkçası. Bazı firmalar için para ön planda olurken bazıları için önemli olan müşteri memnuniyetidir, bazı seo firmaları ekip ile çalıştıkları için kendi masraflarını düşünerek fiyat verirken, bazı kişiler de kendilerine ajans izlenimi verip evin bir odasında bu işi yapmaya çalışır gelir-gider sorunu olmadığı için ne alsam kar mantığı güdebilir. Bu yüzen birçok sektör de olduğu gibi seo sektöründe fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilir ama bu değişkenlik yüksek miktarlar da pek olmamaktadır.

Medya Seo Fiyatları Nedir?

Konumuzun başında belirttiğimiz gibi izler de fiyatlarımızı aldığımız işe ve kişilerin isteklerine göre şekillendirmekteyiz. Büyük projelere verdiğimiz teklifler ile küçük projelere verdiklerimiz, doğal olarak farklı olabilmektedir. Ama şunu kesin bir dille ifade etmek isteriz ki bizim için her zaman yaptığımız işin kalitesi ön plandadır. Bugüne kadar yaptığımız işlerin %70’i referans yolu ile oldu ve olmaya devam etmektedir. Bizler yaptığımız işlerle müşterilerimizi memnun edebilmişiz ki onlar da kendi eş dost çevresini bizlere yönlendirmişler. Sizler de bizlerde her türlü projeniz için fiyat teklifi alabilirsiniz. Ve emin olun yapılan çalışmalardan sonra aldığınız geri dönüşler de verdiğiniz miktarın sizler için hiçbir önemi olmayacaktır. Bunu garantisini veren belki de nadir seo ajanslarından birisiyiz…

Yorum yapın