SEO Uyumlu Makale Nedir?

Sanal dünyanın gelişmesiyle birlikte internet, hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. İnternetin ilerlemesiyle çeşitli iş kolları da ortaya çıktı. Bu iş kollarından bir tanesi de SEO uyumlu makale üretimidir. İnternet üzerinde yazılan bir içerik, belirli aralıklarla arama motoru botları tarafından kontrol edilir. Bu yapay zeka botları yazdığınız yazıyı, konu ile ilgili aramalarda belirli bir sıraya koyar. Bu sıralamada Seo kuralları önemli bir role sahiptir. İnternet sektöründe yer alan çoğu insan, her zaman kendi internet sitesinin arama motorlarında en üst sıralarda yer almasını ister. SEO uyumlu makale arayışı da bu nedenle ortaya çıkmıştır. Bu yüzden internet üzerinde içerik üretimi yapanların en sık sorduğu soru “Seo uyumlu makale nedir?” olmaktadır. Seo uyumlu makale, belirli seo kriterlerine uygun bir biçimde yazılmış, orijinal içeriktir. Tabii seo uyumlu içerik yazarken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Başlık içerisinde mutlaka anahtar kelimeye yer verilmelidir. Başlığın anahtar kelime ile başlıyor olması seo açısından çok önemlidir. İlk başlık h1 etiketi ile birlikte kullanılmalıdır ve bu başlık mutlaka anahtar kelime içermelidir. Diğer alt başlıklarda sırasıyla h2, h3, h4 etiketlerine yer verilmelidir. Seo kurallarına göre bu başlıklar keywords ile başlamak zorunda değildir. Ancak bunlarında içerisinde anahtar kelime barındırması olumlu sonuçlar getirmektedir. Seo uyumlu makale üretmek istiyorsanız, içeriğiniz minimum 300 kelimeden oluşmalıdır. İçeriğin ilk 50-100 kelimelik bölümünde anahtar kelimeniz hakkında bilgi verip, anahtar kelimeyi cümle içerisinde kullanmalısınız. Seo uyumlu makale yazarken, kullanmak istediğiniz anahtar kelimenin içerikte belirli bir oranda yer almasına mutlaka dikkat edin. Anahtar kelimenin makalede %1 – %3 oranında geçmesi idealdir. Google, yandex ve bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, anahtar kelime içerikte vurgulu yani kalın, altı çizili ve italik olarak yer almalıdır.

Eğer içeriğinizde resimlere yer verecekseniz, anahtar kelimeyi en az bir resmin alt etiketi olarak kullanmanız gerekiyor. Kullanacağınız resimlerin içerik ile uyumlu olmasına da mutlaka dikkat etmelisiniz. Anahtar kelime yazının ilk 50-100 kelimesi arasında yer alacağı gibi, son 50-100 kelimesi arasında da mutlaka yer almalıdır. SEO uyumlu makale yazarken, seo kriterlerinin yanı sıra makalenizin özgün olup olmadığı da büyük önem taşır. İnternet sitesine içeriğinizi yüklemeden önce özgünlük testlerinden geçirmeniz faydalı olacaktır. Makalecity.com hazırladığı tüm içerikleri premium kopya servislerinden geçirerek teslim etmektedir. İster kendiniz yazın ister başka bir kişi ya da kurum yazsın, makalenin özgünlüğünü mutlaka test etmeniz gerekiyor. Sektörde birçok makale test eden araçlar mevcuttur. Peki bu durumda hangisini tercih etmeliyiz?. Eğer makale kontrolünüz yanlış sonuç verirse google sizi sıralamalarda geriye atacaktır. Bunun için Makalecity olarak tavsiyemiz her zaman kopyakontrol.com olmaktadır. Hızı ve doğru analizleri ile Avrupa standartlarının üstünde bir yapıya sahip diyebiliriz.

Yorum yapın