Seo ve Adsense Gelirleri

Web sitesi sahipleri için önemli olan kıstaslardan biriside Adsense’den elde ettikleri gelirlerdir. Google her siteye ziyaretçi sayılarına göre ücret ödemektedir. Dolayısı ile her site ziyaretçi sayısını belli bir seviyenin üzerine çıkartmaya çalışmaktadır. Bir siteye gelen ziyaretçilerin %60 gibi çok büyük bir kısmı Google arama motorundan gelmektedir. Dolayısı ile Google arama motorunda popüler olan siteler çok iyi gelirler kazanmaktadır.

Örneğin kaliteli bir teknoloji platformu oluşturdunuz fakat sitenizde yer alan içerikler ne yazık ki Google tarafından ilk sayfada yer almıyor. İşte bu noktada içeriklerinizin hiçbir önemi olmayacaktır. Çünkü kullanıcılar ilk sayfadaki sitlere baktıktan sonra arka sayfaya pek göz atmamaktadır. Sitenizi de ön sıralara taşımak için SEO çalışmasına ihtiyacınız vardır.

Yapılacak SEO çalışması sayesinde sitenizin ön sıralarda yer alması mümkün olacaktır. Bu sayede kaliteli içerikleriniz kaliteli kullanıcılarla buluşacaktır. Bu sayede de size sadık kullanıcılarınız olacaktır ve Adsense geliriniz her geçen gün artacaktır. Buradan da anlayabileceğiniz gibi SEO, Adsense için çok önemli bir etkiye sahiptir.

Yorum yapın