Serbest Kayak Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ekstrem spor tür olan kayak oldukça basit ama sakatlanma risk oldukça fazla olan bir kayak sporudur. Kayak yapacak kişin bütün koruyucu malzemelerin kullanması ve giymesi önemlidir. Çünkü hiç bilmeyen biri için can kurtarıcı olabilir. Dünya’da bir çok yerde kayak yapılacak yer bu yüzde kayak spor oldukça popüler sporlar arasında yer almaktadır.

Dünyada olduğu gibi Türkiye de kayak yapılacak muhteşem yerler var diye biliriz size bazı kayak yapılacak yerlerin bilgilerin yazımızda yer verdim. Oradan detaylı inceleyip nerede kayak tatil yapmak istediğiniz karar verebilirsiniz.

Kayak sporunda en önemli unsur zemin ve pistin uzunluğudur. Ülkemizde bu alanda oldukça iyi. Çok profesyonel pistler sahip olan ülkemiz bir şehirde pistler mevcuttur.

Türkiye’deki Kayak Pistleri

  1. Uludağ
  2. Rize – Ayde yaylası
  3. Gümüşhane – Kayak merkezi
  4. Ilgaz Dağı

Yukarıda saydığım pistler Türkiye’de olan bazı kayak pistler güzel ülkemizde bir çok yerde pistler mevcut. Bunda dolayı sadece bunlarla sınırlı kalmayıp Türkiye’deki diğer farklı yerlerde kayak sporun tadın çıkarmanız öneririz.

Sadece spor düşünmeyin bunu hafta sonu yada tatil için bir kayak merkezin gittiyseniz eğer kayak sporun yapabilirsiniz. Bir çok kayak merkezinden kayak ekipmanları verilmektedir. Bu fırsatı kaçırmayıp mutlak denemeniz tavsiye ederiz.

Yorum yapın