Sesiniz İle Android Cep Telefonunuzu Kontrol Etme: Voice Shortcut

Android tabanlı cihazların çoğu dokunmatik ekran desteği ile birlikte gelir. Ve biz dokunmatik ekranı kumanda gibi kullanarak her şeyi yönetebiliriz. Fakat, eğer biz her şeyi sesimiz ile kontrol edebiliyor olsaydık eminim çok daha iyi olurdu.

Çoğu kullanıcı Android sisteminin sesli komut özelliğini desteklemediğini düşünerek bunun nasıl olacağını merak etmekte. Fakat bildiğimiz gibi, biz uygun uygulamaları yükleyerek bir işletim sisteminin verimliliğini arttırabiliriz. Bu Android işletim sistemi içinde geçerli.

Google Play de yüksek sesle komut söyleyerek bazı kısa yolları çalıştırmamıza olanak sağlayan ücretsiz bir uygulama var.

Voice Shortcuts Launcher

Örneğin, bir arkadaşınızı aramak için sesli komut işlemini kullanabilirsiniz. Ya da Wi-Fi açıp kapatmak için bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Ses gücü ile Android akıllı telefonları ya da tabletleri yönetme yeteneği gerçekten olağanüstü bir kavramdır. Sesle kontrolün, normal dokunma modu ile karşılaştırıldığında kullanım açısından daha kolay olduğunu sizde fark edeceksiniz.

Şimdi sisteminizde VOICE SHORTCUT LAUNCHER uygulamasının yüklü olmadığını varsayalım . Rehberinizden bir arkadaşınızı aramak istiyorsunuz. Normal süreçte, rehberinize girmelisiniz. Sonra arkadaşınızı bulmalısınız ve ardından arama düğmesine basarak arkadaşınızı ararsınız.

Fakat VOICE SHORTCUT LAUNCHER ile, bu işlemi daha da kısaltabilirsiniz. Çünkü bu uygulama ile direkt olarak arkadaşınızı arayabilir, mesaj yollayabilir ya da e-posta atabilirsiniz. İşte uzun uzadıya işlem yapmak yerine sadece tek kelime söyleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulamada yapmanız gereken widgete tıklamanız ve istediğiniz kısayola anında ulaşabilmek için yüksek sesle spesifik Android komutunu söylemek. Listede olmayan kısayollar eklemek isterseniz ekranda bunu sağlayacak link ekleme menüsü de bulunmaktadır.

Yorum yapın