Şifalı Bitkilerle Damar Hastalıkları Tedavi Yöntemleri Var Mıdır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Vücudumuzda oldukça büyük bir öneme sahip olan kalp ve beyin birçok damarın birleşmesi sonucu işlevlerini düzenli bir şekilde yerine getirebilmektedir. Uzun süre hareketsiz kalmak, aşırı stres, süreklilik içeren sigara ve alkol kullanımı, beslenmenin düzensiz olması gibi etkenler bu damarları olumsuz yönde etkilemektedir.

Günümüzde tüm bu etkenler sonucunda damar tıkanıklığı kaçınılmaz bir hastalık halini almıştır.

Genellikle;

  • Nefes darlığı,
  • Tıkanıklık bölgesinde uyuşma ve şişme ve,
  • Şiddetli ağrı,
  • Morarma gibi belirtiler ile kendini belli eden bir hastalık türüdür. Hızla ilerleyen bu hastalığı önlemek adına şifalı bitkiler ile hazırlanmakta olan doğal tedavi yöntemleri oldukça büyük önem içermektedir.

Damar Hastalıklarında Maydanoz Kullanımı

Doğada yer almakta olan birçok bitki damar tıkanıklığının tedavisinde farklı yöntemler ile kullanılabilmektedir. Her zaman sofralarımızda yer almakta olan maydanoz bu hastalığın tedavisinde ilk kullanılan bitkilerdendir. 12 adet taze maydanoz yaprakları kopartılarak mutfak robotunun içerisine koyulur.

İçerisine iki yemek kaşığı limon suyu, sarımsak ve klordan arındırılmış yarım bardak su ilave edilerek robot çalıştırılır. Hazırlanan bu karışımın her gün taze olarak hazırlanması ve kahvaltı öncesi içilmesi gerekmektedir. Damar tıkanıklığını oldukça azaltmaya yardımcı olan bu bitki karışımının herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Çoğunlukla aktarlardan satın alınmakta olan alıç çiçeği yaprakları özellikle kalp damarları tıkanıklığının tedavisinde ciddi yararlar sağlamaktadır. 2 çay kaşığı kurutulmuş alıç yaprağı ya da çiçeği yaklaşık 1 litre su içerisinde demlemeye bırakılır.

Yaklaşık yarım saatlik bir demleme sonrasında tatlandırılmak için kullanılan bal ile günde 3 defa tüketilmesi gerekmektedir. 6 haftalık bir sürede ve her gün taze olarak tüketilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak tüketilen bu bitki kürü neticesinde damarlarda oluşan tıkanıklıklarda ciddi şekilde gerilemeler görülmektedir.

Tek bir bitki ile tedavi edilebilen damar tıkanıklığı hastalığı birçok şifalı bitkinin birleşmesi ile de tedavi edilebilmektedir. Karabaş otu, Melisa, Havlıcan, Zahter, Çoban çökerten dikeni gibi bitkiler bu hastalığın kısa sürede tedavi edilmesinde büyük destek sağlamaktadırlar. Tüm bu bitkilerin birleştirilmesi ile oluşmakta olan karışımın günde iki defa yemeklerden önce tüketilmesi ciddi oranda damar tıkanıklığının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Yorum yapın