Sigorta Sorgulama

Türkiye’de yaşayan araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu sigorta türlerinden olan trafik sigortaları; araçları kazaya karışan kişilerin, kendi araçlarında meydana gelen zararlarını karşılamıyor. İki ya da daha fazla aracın karıştığı kazalarda; diğer araç sahiplerinin zararlarını karşılayan araç sigortalarında; kişilerin araç sigortası yaptırmamaları, ciddi bir maddi sorunla karşılaşmalarına neden olabiliyor. Geçerliliği 1 yıl olan trafik sigortalarında; sigortası bulunmayan araç sahipleri, 96 liralık sigorta yaptırmama cezası ödemek zorunda kalabiliyor. Araçlarının sigortası hakkında kesin bilgi sahibi olmayan araç sahipleri ise, sigorta sorgulama işlemlerini; sigorta şirketleri ya da e-devlet sayfaları üzerinden takip ederek, olası kazalar için kendilerini güvence altına alabiliyor.

Sigorta Şirketleri Aracılığı ile Trafik Sigorta Sorgulama

Araçlarının sigorta işlemleri için, birinci ağızdan bilgi almak isteyen araç sahipleri; araçlarının sigorta geçerlilik sürelerini ve ne zaman sigorta yenileme işlemi gerçekleştireceklerini, sigorta şirketleri aracılığı ile ücretsiz olarak öğrenebiliyor. Sistem üzerinden güncel olarak takip edilen sigorta şirketleri aracılığı ile trafik sigortası sorgulama işlemlerinde; daha önceden yapılan sigorta işlemleri de, detaylı olarak görüntülenebiliyor.

E-Devlet Üzerinden Trafik Sigorta Sorgulama

Araçlarının sigorta bilgilerini öğrenmek isteyen, ancak sigorta şirketlerine ayıracak zamanı olmayan araç sahipleri; e-devlet Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sayfasını ziyaret ederek, araçları için sigorta sorgulaması gerçekleştirebiliyor. Trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama ekranından, anlık olarak görüntülenebilen sigorta sorgulama işlemlerinde; araç bilgilerinin detaylı olarak sistemde yer alması, araç sahiplerinin sigorta süreleri hakkında kesin bilgi edinebilmelerini sağlıyor.

Yorum yapın