Sıkı ve Düz Karına Nasıl Sahip Olurum?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Sadece diyet yapmak fazla kilolardan yani göbek ve basen bölgesinde biriken yağlardan kurtulmaya yetmiyor. Diyet programının yanında birde karın sıkılaştırıcı egzersizleri yapmak düz karın ortaya çıkarabilir. Evet bu yazımda sizlere etkili ve hızlı işe yarayan karın sıkılaştırıcı egzersizlerini paylaşacağım. Tabi şimdi soracaksınız benim diyetle aram yok ben ne yapacağım, düşünmeyin aslında diyet spor yapmadan pek işe yaramaz kilolardan kurtulsan da yağların eridiği bölgelerde sarkmalar ortaya çıkar. Karın sıkılaştırıcı egzersizler sayesinde diyet yapmasana da karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz ancak kararlı olmalısınız. Her gün sırayla düzenli olarak aşağıda anlatıldığı gibi bu hareketleri yapınız.

Hızlı ve Etkili Karın İnceltme Egzersizleri

İlk hareketimiz Plank Hareketi; Ön kollarınızı yere dayayınız sonra karnınızdan güç almaya çalışın bu pozisyonda yirmi saniye sayarak bekleyiniz. Her gün düzenli olarak bu hareketi yapınız üçüncü günün ertesi günü yirmi saniyeyi 30 saniye yapınız. İki günde bir saniyelerin üzerine on saniye daha ekleyerek saniyeleri artırınız. Şimdi Plank Hareketi nedir? diye düşünmemeniz için resimleri ekledim nasıl yapıldığını görmeniz açısından.

İkinci hareketimiz Bridge Hareketi; Yapacağımız şey oldukça basit önce sırtımızın üzerine yere uzanacağız. Ayaklarımızın tabanları yere değecek şekilde yavaşça dizlerimizi bükelim sonra kalçamızı ve karnımızı sıkarak köprü kuracağız ve beşe kadar sayacağız sonra sırtımızı yere bırakacağız. Resimde gördüğünüz gibi bu hareketi beş tekrar yaparak devam edelim.

Karın inceltme hareketlerini yaparken düzenli yapmaya ve de sabırlı olmaya karar verirseniz mutlaka kısa zamanda istediğiniz vücuda sahip olabilirisiniz.

Üçüncü hareketimiz Crisscross Hareketi; Resimde gördüğünüz gibi sırt üstü pozisyonunuzu alınız. Dizleriniz bükülü şekilde sola doğru aynı anda kol ve ayak dirseklerinizi bir birine değdiriniz. Sırayla sağ ve sol yönde tekrarlayınız. Yeni başlıyorsanız gücünüzü zorlamadan yeterli miktarda yapınız. Her gün sayıyı ufak ufak artınız bu sayede vücudunuz alışmış olacaktır.

Dördüncü hareketimiz Twist Hareketi; Basit ama etkili hareket yalnız bu hareketi yapmadan önce uzunca bir sopa bulmalıyız. Sopayı boynumuzun ardına alarak avuç içi öne bakacak şekilde kolları hafif açalım ve sopayı tutalım. Ayaklarımızı omuz genişliğinde açalım pozisyonumuz hazır hale gelecektir. Bacaklarımız ve kalçamız sabit olacak şekilde gövdemizi sağa ve sola sırayla çevireceğiz.

Beşinci hareketimiz Standing Oblique Crunch Hareketi; Twist hareketine benzeyen bu egzersizimizde oldukça kolaydır. Sopamızı yine boynumuzun arkasından alacağız pozisyonumuz Twist hareketiyle aynı olacak yalnız Standing Oblique Crunch hareketimizde sağ ve sol yanlara sırayla eğileceğiz. Bu hareketi yaparken de kalça ve bacaklarımız sabit kalacak.

Evet kolay karın inceltme egzersizlerini sizlere sunmuş bulunmaktayım şimdi sıra sizde her gün düzenli şekilde karın sıkılaştırıcı egzersizleri yani hareketleri yaparak sıkı ve düz karına sahip olmak sizin elinizde.

Yorum yapın