Sirkeli Suyla Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Doğal olmayan hazır aldığınız saç bakım ürünlerine ne kadar güveniyorsunuz?. İçine ne katıldığını görmediğimiz için aslında doğal yollarla saç bakımı yapmak daha mantıklı ve çok basittir. Bu yazımda sizlere basit fakat etkili bir yöntemi paylaşacağım bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Neden saç bakımına gerek duyarız?

Jöle ve toz gibi bir çok atık saç derisini olumsuz etkiler. Hazır aldığınız saç bakım ürünleri de saç derisinde atık bırakır ve kalan atıklar saç köklerini tıkar. Tıkanan saç kökleri dökülmelere ve kepeğe yol açar sağlıklı saçlar için her zaman saç derisi temiz olması gerekir. Şimdi sizlere anlatacağım yöntem sayesinde saçlarınız ve saç derinizi kolayca doğal yöntemle temizleyeceksiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir su bardağı sirke hazırlayın ve hazırlamış olduğunuz sirkeyi 2-3 litre suya ekleyiniz daha sonra sirkeli suyla saçlarınızı yıkayınız ardından şampuanla tekrar yıkayınız ve temiz ılık suyla durulayınız. Sık sık bu işlemi yaparak saçlar ve saç derisi temiz kalır. Bu işlemi yaptıktan sonra sirke koku yapabilir koku zamanla hafifleyecektir.

Evet saçı bir iki kez sirkeli su ile durulamak gerekir çünkü sağlıklı saçlar kolay kolay dökülmez ve kepek oluşmaz.

Yorum yapın