Sırtta Kaşıntı Nedenleri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Herkesin sırtında kaşıntı olabilir kaşıntıların bir çok nedeni vardır bu kullanılan ilaçlardan, her hangi bir hastalıktan, terlemeden ve giyilen giysilerden de kaynaklana bilir. Kısa süreli kaşıntılar banyo yaptıktan sonra kendiliğinden geçer.

Uzun süreli kaşıntılar ve kaşımadığınız halde kızarıklık veya ağrı gibi belirtiler görüldüğü durumlarda yapmanız gerek tek şey doktora gitmektir neden kaynaklandığını öğrendikten sonra tedavisi hastalığa göre yapılmaktadır.

Her sırt kaşıntısı hastalıktan kaynaklanmaz örneğin çocukluğumuzda terli terli çimene uzanırdık sırtımız kaşınırdı banyo yaptıktan sonra kaşıntı giderdi.

Sırtta Kaşıntı Neden Olur?

Cilt kuruluğu, nemin, terin cilt üzerinde kuruması ve alerjiler kaşıntıya neden olabilmektedir. Terlemede kaşıntılara neden olabilir terlemeyle beraber sırtta gözenekler kapanır kaşıntı meydana gelir geçicidir. Karaciğer rahatsızlıkları ve demir eksikliği de kaşıntıya neden olabilir. Devamlı ve sürekli kaşıntılar her hangi bir hastalığın belirtisi olabilir doktora erken gidilmesi varsa hastalık başlangıcı tedavi için erken teşhis önemli. Sırttaki normal kaşıntılar için iyi bir banyo çözüm olabilir.

Yorum yapın