Site İçi Seo Nedir?

Site içi SEO (sayfa içi SEO olarak da bilinir), aramayı iyileştirmek için bir internet sayfasındaki öğeleri optimize etme uygulamasıdır (İnternette başka bir yerde bulunan bağlantıların ve topluca “site dışı SEO” olarak bilinen diğer harici sinyallerin aksine) motor sıralaması ve görünürlük .

Site içi SEO (sayfa içi SEO olarak da bilinir), aramayı iyileştirmek için bir internet sayfasındaki öğeleri optimize etme uygulamasıdır (İnternette başka bir yerde bulunan bağlantıların ve topluca ” site dışı SEO ” olarak bilinen diğer harici sinyallerin aksine) motor sıralaması ve görünürlük . Bu, bir sitedeki sayfaların hem içeriğini aynı zamanda HTML kaynak kodunu optimize etmeyi içerebilir.

Site içi SEO yeni yada eski sitelerin tamamen SEO’ya cevap verebilen bir alt yapıda olmasıdır.

Günümüzde genellikle kullanıcıların bir çoğu ücretsiz yazılım olan yazılımları tercih etmektedir. Örneğin Kurumsal yada Blog tercihin %99 Wordpress, E-ticaret sitelerinde ise Opencart, Magento veya Woocomorce tercih etmekteler.

Kullandığınız web siteniz hangi alt yapıyı kullanırsa kullansın Site içi SEO olmak zorunluluğundadırlar. Wordpress veya Opencart vs. gibi yazılımların Seo’da hiç bir başarısı yoktur. Ekstra SEO Eklentilerini satın yazdırarak yada satın alarak çoğu kullanıyor. Backlink yaparak bir kaç gün siteleri arama motorlarında kalıyor ve daha sonra hızlı düşüş yaşamaktadırlar.

SEO hizmeti veya Backlink hizmeti bu şekilde değildir aslında. Gerçek SEO hizmeti hangi sektörde olursanız olun sitenin içerisinde ki başlıktan başlayarak, grafik tasarım, Logo ve Footer alanına kadar (baştan aşağıya) tüm içerikleriniz SEO hizmeti satın aldığınız kişiden, firmadan, Site içi Seo hizmeti almanız gerekmektedir. Gerçek SEO başlangıcı sadece budur. Siteniz hangi alt yapıyı kullanırsa kullanılsın içeriklerin özgün yazılmazsa Seo’da sadece trafik hit kasarlar ve Arama motoru robotları bunları fark ettiğinde sizi önce Spam’a alır daha sonra da sitenizi cezalandırır.

Seo’da başlamadan önce tercihinizi bu şekilde başlamanızı öneririm. Kalıcı kalmayan web siteleri müşterilerini sadece bir kaç gün yada haftalık sağlar ve hızla aramalar da gerilersiniz. Birçok maddi kaybınız artacaktır.

Bizlerden Site içi SEO hizmeti almak için; önce arayın, sonra karar verin sizleri de uygun bütçelerle Arama Motorlarında bir üst sırada yerinizi yarınlara taşıyalım.

Yorum yapın