Sizi Dikkat Dağınıklığından Kurtaracak Yöntemler

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
  • Hem çalışma hayatında hem de okul hayatında bir yoğunluk içerisine gireriz. Aynı anda birden fazla işi yürütmemiz gerekebilir. Bu durumlar çoğaldıkça da dikkatimizin dağıldığının farkına varırız. Bazı önerilerimize uyarak sizler de dikkat dağınıklığından kurtulabilirsiniz.
  • Kendinize bir program oluşturmanız çok önemlidir. Bu konuda yapılacaklar listenize her şeyi yazarak korkunç bir not defterine dönüştürmek yerine kategorilere ayırıp alt başlıklar halinde inceleyin. Online olarak kullanılan not alma programlarını kullanın.
  • Hızlı okuma tekniği hem sizin gelişmenize olanak sağlar hem de işlerinizi daha iyi yönetmenize olanak sağlar. Hızlı okuma tekniği eğitimi alarak veya kitaplarını okuyarak çalışmalarınızı daha hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • E-postalarınızı her saniye değil belirli aralıklarla kontrol edin. Bazı çalışmalarda e-postalar çokça gelebilir ancak e-postalarınızı sürekli kontrol etmeniz dikkatinizi dağıtabilir. Bu nedenle bir periyot belirlemeniz ve acil durumlarda ulaşım aracınızı paylaşmanız önemlidir.
  • Bulut sistemleri sizin için mükemmel bir aracı olacaktır. Her bilgisayardan ulaşabileceğiniz belgeleriniz sayesinde harddisk, flashdisk, cd, dvd taşımak zorunda kalmazsınız ve çalışmalarınızı daha pratik ortamlarda sürdürme imkanından faydalanırsınız.

Yorum yapın