Skype’da Canlı Görüşmeler İçin Çeviri Devri Başlıyor!

Bilindiği gibi Skype uygulaması bundan 3 yıl önce, yani 2011 yılında Microsoft tarafından satın alınarak geliştirilmeye sunulmuştu, aradan yıllar geçti ve Skype geçmişin uygulamalarından MSN programının yerini aldı.

Skype uygulaması için uzun süredir güncellemeler sağlanmakta ki Windows 8 platformunda olsun, Android veya diğer işletim sistemlerinde olsun bilgisayar üzerinden toplu görüşmeler sağlayabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi Skype diyebiliriz. Microsoft tarafından yapılan toplantıda Skype’a gelecek olan yepyeni bir özelliğin sunumu yapıldı. Skype’da yazışarak konuşma esnasında farklı bir dil ile konuşma yaptığınızda Skype çeviri hizmetini sunmaktaydı, peki görüntülü ve sesli görüşmelerde yabancı dil çevrilebilir mi?

Evet, Skype’a gelecek olan özellik tam olarak bu, Microsoft toplantısında yapılan sunumda görüntülü Skype görüşmesinde anlık olarak konuşmalar Almanca – İngilizce, İngilizce – Almanca olarak çevrildi. Bu yeni özellik ilk olarak Windows 8 beta sürümüne uygulanacak ve 2014’ün sonlarına doğru gelecek olan güncelleme ile bilgisayar piyasasına yerleşecek.

Özelliği incelediğimizde firmalar, şirket toplantıları gibi gereksinimlerde yabancı dile ihtiyaç duymadan görüntülü veya sesli görüşmeler sağlayabileceğiz. Ancak şuan için sadece Almanca – İngilizce, İngilizce – Almanca üzerinde çalışmalar sürdürülmekte ki her iki dil birbirine benzemekte diyebiliriz. Piyasaya sürüldükten bir süre sonra ihtiyaç oranına göre sıralanarak yeni diller Skype’a eklenecek ve görüşmelerde anlık sesli çeviri yapılabilecek. Microsoft’un Skype için hazırladığı bu özelliği tanıtan bir sunum videosu bulunmakta;

Yorum yapın