Soğan Suyu İle Zayıflama Diyeti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kilo problemi olan kişilerin zayıflamak için başvurduğu oldukça da popüler olmaya başlayan soğan suyu ile zayıflama yöntemidir. Kendinizi yormadan fazla kilolarınızı eritmek soğan suyu diyetiyle mümkündür. Soğan doğal antibiyotik olduğu için vücudumuza çok faydalıdır bir tek kokusu rahatsız edicidir. Kokusundan rahatsız olmamak içinde formülü vardır. Bu formülde limon damlacıklarıdır. Bildiğiniz gibi limonun rahatsız edici kokuları gidermede üstüne yoktur.

Soğan Suyu İle Zayıflama Diyeti Nasıl Yapılır? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Tarifidir

Soğan suyunu hazırlamak çok kolay pratik olduğu içinde tercih edilebilir. İşe yaraması için bir hafta boyunca düzenli olarak tüketmelisiniz. Günde bir bardak içmeniz yeterli olacaktır.

Soğan Suyunun Hazırlanışı Evde Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

İlk önce yemeklere kullandığımız soğandan bir adet seçelim ve iyice yıkayalım sonra soğanı bir kaseye koyun kasenin içerisine soğanı geçecek kadar su doldurmalısınız. Son olarak da üzerine bir çay kaşığı sirke ekleyiniz. Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanacağımız için yıkayıp sirkeli suyun içinde bekletmemizin amacı dezenfekte olmasını sağlamaktır. Neyse devam edelim hazırladığımız bu karışıma bir saat kadar hiç dokunmadan bekleyeceğiz.

Bir saatimiz dolduktan sonra bir tencereye su koyalım ve kaynatalım. Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölerek içine atalım. Bu şekilde yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için biraz ılınmasını beklemelisiniz.

Soğan suyu nasıl yapılır anlatmış olduk gayet kolay ve pratik hazırlanması. Bir hafta boyunca her gün bu işlemi yaparak zayıflayabilirsiniz. Günde bir bardak soğan suyu içmeniz yeterli olacaktır. Bardağın içine iki üç damla limon damlatarak içelim. Kısa zamanda etkisini göreceksiniz bir de unutmamamız gereken yetkilerimize dikkat etmeliyiz yemeklerden karnımız tam doymadan kalkarsak kolayca zayıflaya biliriz.

Yorum yapın