Soğan Suyu İle Zayıflamak Mümkün Müdür?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan şişmanlık pek çok kişide görülen hastalıklardan birisidir. Şişmanlık artık pek çok ülkede obeziteye doğru gitmekte ve gün geçtikçe obezite sınırına yaklaşan insan sayısı artmaktadır. Şişmanlık sorunun yaşanmasında pek çok neden etkilidir. Bu nedenler içinde hareketsiz yaşam biçimi, sağlıksız beslenme en önemli nedenler arasındadır. Bazen de şişmanlık çeşitli sağlık sorunlarından kaynaklı olabilir. Bu yazımızda şişmanlıktan kurtulmanın doğal reçetesi olarak soğan suyu ile zayıflama hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hepimizin yakından tanıdığı ve sofralarımızdan eksik etmediği soğanın doğru kullanımıyla aslında zayıflamanın mümkün olduğunu görebileceğiz. Soğan suyu ile doğal yoldan zayıflayarak kendimiz için etkili bir değişim yapmamız mümkün olabilecek.

Soğan Suyunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Soğan suyu ile zayıflamak sadece kilo vermeye değil aynı zamanda pek çok hastalıktan korunmaya da yardımcı olur ve sağlığa da oldukça faydası vardır. Soğan suyunun sağlığa faydaları şu şekilde özetlenebilir;

  • Soğan suyu ile zayıflayarak fazla kilolarımızdan doğal bir şekilde kurtulabiliriz. Zayıflayarak kendimizi daha zinde hisseder ve şişmanlığın yol açtığı pek çok hastalıktan da kurtulabiliriz.
  • Soğan suyu kişide tokluk hissi oluşturur. Böylece kişi daha az yemek yeme ihtiyacı duyar.
  • Soğan suyu ile bağışıklık sistemimiz daha çok güçlenir ve pek çok hastalıktan korunabiliriz.
  • Soğan suyu ile su ihtiyacımız artar. Bu durum da tuvalete çıkma gereksinimimizi arttıracağı için vücudumuzdaki toksinlerin
    hızlı bir şekilde vücudumuzdan atılmasını sağlar.
  • Soğan suyunda vücut için gerekli pek çok mineral ve vitamin bulunur. Örneğin A, C, B vitaminleri, silis, kükürt gibi maddeler de soğan suyunda yer almaktadır.

Soğan Suyu Kürünün Hazırlanışı

Günlük olarak soğan suyu kürü hazırlamak için 1 adet soğanı kabukları ile beraber 4 parçaya bölüyoruz. Bu şekilde soğanlarımızı önceden kaynatılmış 2 bardak suda biraz daha kaynatıp ılımaya bırakıyoruz. Soğan suyumu ılıdıktan sonra yemekten 5 ya da 10 dakika önce soğan suyumuzu içiyoruz. Bu şekilde en az iki hafta kürümüzü uyguluyoruz. Soğan suyumuzu her gün taze olarak hazırlayıp içmeye dikkat ediyoruz.

Yorum yapın