Sokakta Satış Yaparak Para Kazanmak

Türkiye dahil birçok ülkede sokak satışı yaparak para kazanabilirsiniz. El yapımı ürünlerinizi alanlar çıkacaktır. Bu yöntemi daha çok gezginler kullanmaktadır.

Neler Satabilirim?

Kendi yaptığınız süs eşyalarını, bileklikleri ve el yapımı eşyaları satabilirsiniz. Bunları alan kişiler vardır. Hatta belki biri gelip tüm tezgâhı bile satın alabilir.

Ayrıca bu tür eşyaları satmak yerine bir yeteneğiniz varsa onu sergileyebilirsiniz. Örneğin iyi resim çiziyorsanız bunu sergileyerek para toplayabilirsiniz. Eğer kısa süre içinde insan karikatürleri çizebiliyorsanız bundan da iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun dışında bir müzik aleti çalabiliyorsanız çalarken önünüze bir kutu koyarak yoldan geçenlerden para kazanabilirsiniz. Müzik aletlerini çalmak için en uygun yer metro istasyonlarıdır. Bunun dışında sokak gibi yerlerde de çalabilirsiniz.

Bazı yerlerde polisler sizi kaldırabilirler. Ancak bunu sıkıntı yapmayın. İşinize başka bir yerde devam edebilirsiniz.

Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Satacağınız ürünü maliyetinden daha fazla paraya satmalısınız. İlk başlarda çok fiyat söyleyip daha sonra indirim yaparsanız müşterilerin alma ihtimali daha fazlar olur.

Eğer tezgâhınızı işlek bir yere kurarsanız günde 100 Türk Lirası kazanabilirsiniz. Ama bu sayı her zaman değişiklik gösterebilir. Eğer iyi tanıtımlar yapabilir ve ürünlerinizle üzerinize dikkat çekebilirseniz çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Çok az fiyat vererek zarara girmeyin.
  • Çok insan geçmeyen yerlerde tezgâh kurmayın. Böyle yerlerde az para kazanırsınız ya da hiç kazanamazsınız.
  • İnsanların yürümesi gereken ya da mağaza önlerinde tezgâh kurmayın. Ayrıca yolun oryasında da oturup insanları rahatsız etmeyin.
  • Arabaların geçtiği yerlerde yürüyerek satış yapıyorsanız çok dikkatli olun. Kaza yapmayın.
  • Müşterilere sürekli güler yüzle davranın.

Günümüz nedenleri ile şu anlık bu işi yapmak zordur. Gerekmedikçe sokağa çıkmamak gerekir. Çoğu kişi buna uymasa da uyulması gereken bir kuraldır. Bu yüzden sokakta satım işlerini internette de sürdürebilirsiniz. Bu sayede bir sağlık sorunu olması daha az beklenir. Fakat satacağınız şeyleri ya elden ya da kargo ile vereceğiniz için sokağa çıkacaksınız. Böyle durumlarda gerekli önlemleri alarak dikkatli bir şekilde işinizi tamamlayın.

Yorum yapın