Sol Kol Neden Ağrır, Sol Kol Ağrısı Nedenleri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Sol kol ağrısı hissedenlerin aklına ilk gelen ağrılar kalple alakalımı acaba kalp krizi riski var gibi şeyler işet aslında her sol kol ağrıması kalple alakalı değildir. Her sol kol ağrısı kalp krizi belirtisi mi? Hayır değildir bir çok neden ağrılara neden olabilir. Fakat ağrı birden bire oluşuyorsa ihmal edilmemelidir. Kullanılan ilaçlar, gün içinde yapılan aktiviteler, aşırı stres ve daha bir çok neden.

Sol Kol Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Gün içinde işiniz gereği yada spor yapıyorsanız kol kaslarına aşırı yüklenildiyse kasların ağrı yapması gayet normaldir. Psikolojik nedenler aşırı stres de sol kol ağrısına neden olur.

Kalp rahatsızlıkları da sol kolda ağrıya neden olur. Sol kolda batma ve göğüste sıkışma gibi belirtiler varsa kalp krizi belirtisi olabilir. Bu gibi durumlarda acil hastaneye gidilmesi gerekir.

Sol kol ağrısının bir nedeni de dolaşım buzluğu olabilir. Kan dolaşım bozukluğu sol kol ağrısı, kolda uyuşma ve üşüme sorunlarıyla kendini belli eder.

Kullanılan ilaçlarda ağrıya neden olabilir. İlaç kullanımından sonra ağrılar oluşuyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Sol kol ağrısı tek bir nedene bağlı değildir. Bir den fazla etken ağrılara neden olmaktadır. Ani oluşan ve uzun süre geçmeyen ağrılarda kesinlikle doktora gidilmesi gereklidir. Kalp rahatsızları sol kola vurduğu için ihmal edilmeye gelmez. Sağlık her şeyden önemli olduğu için tekrar tekrar söylüyorum mutlaka doktora gidilmeli.

Yorum yapın