Son Anda Süper Kahraman Olamayan Aktörler

Aktörler için süper kahramanları canlandırmak çok risklidir. Beklentilerin yüksek olduğu bu rolleri canlandıran aktörler başarısızlık yaşadıklarında çok fazla olumsuz eleştirilere maruz kalırlar. Başarılı olmaları durumunda ise sınıf bile atlayabilirler.

Hollywood tarihinde süper kahraman rollerini canlandırmaktan çeşitli sebeplerle son anda dönen aktörler seneler geçse bile hatırlanacaklardır.

Bu sene gösterime giren Superman, Wolverine ve Iron Man filmlerini seneler önce bakın kimler canlandırmaya çok yaklaşmış:

– Nicolas Cage / Superman: 1989 senesinde “Batman” filmini yöneten Tim Burton’ın “Superman Lives” projesinin hazırlıklarına bile başlanmıştı. İptal olan projeden geriye Superman hayranı Nicolas Cage’in kostümlü fotoğrafları kaldı.

– Russell Crowe / Wolverine: Bryan Singer’ın X-Men’i sinemaya taşımaya karar vermesinden sonra Wolverine rolü için ilk adayı Russel Crowe olmuştu. Russell Crowe rolü kabul etmeyince Dougray Scott tercih edildi ve çekimlere bile başlandı ama diğer projelerinin programı ile uyuşmayınca ayrıldı. Bu iki aktörden sonra Hugh Jackman ile anlaşıldı.

– Tom Cruise / Iron Man: 1990ların sonunda Tom Cruise’dan gelen bir talep gerçekleşmeyen bir proje olarak sonlandı.

Yorum yapın