Sony, Ps5 İçin Özel Kapak Üretenlere Yasal Engel Getirdi

Playstation 5 özel kapak tasarımları için anlaşılan firmanın yaptığı tasarımları beklememiz gerekiyor. Gelen haberlere göre Sony, PS5 için özel kapak tasarımı yapan şirketlere yasal engel koydu bile.

Ps5 İçin Özel Kapaklarda Sony’yi Beklememiz Gerekiyor

Playstation 5 konsol sökme videosunun gelmesi ile birlikte kapakların çıkarılabildiğini gördük. Bunun üzerine herkesinda özel kapak yapılabilir mi diye bir soru oluştu. Bunun üzerine çeşitli renk ve tasarımlar ile Playstation 5 kapağı satmaya başlayan firmalar, Sony engeline takıldı.

Gelen haberlere göre Sony, PS5 kapağı tasarlayan ve ön siparişle satan firmalar için yasal işlemleri başlatmış. Yasal işlemlerin başlamasıyla firmaların ön siparişleri iptal ettiği de gelen haberlerin içinde. Firma yektilisi Sony’nin avukatlarının kendileriyle iletişime geçtiğini kabul ederek. “Sony’nin avukatları bu durumun firmanın fikri mülkiyetlerine aykırı olduğunu bize belirtti. Bu kapakları hiçbir ülkede satmaya ve dağıtmaya devam edemeyeceğimizi, edersek mahkemeye çıkarılacağımızı dile getirdiler.”

Playstation 5‘inize kolay çıkan kapakları sayesinde istediğiniz özelleştirmeyi yapabilirsiniz. Fakat bu olay ticarete dönüşürse Sony duruma el atacak gibi duruyor. Firmanın bu yaklaşımından ilerde kendi tasarımlarını satacağını ön görebiliriz.

Yorum yapın