Sosyal Medyada Düzenli Paylaşım Yapmak

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, bir kişinin, markanın, ürünün veya işletmenin sosyal medya faaliyetlerini izleme, katılım, strateji oluşturma ve ölçme işlemidir. Uygun Sosyal medya yönetimi sayesinde, sosyal medya girişimlerinizden daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi oldukça önemlidir, çünkü sosyal medya bir monolog değil, diyalogtur. Bu nedenle, gelişmek için sürekli iletişim halinde bulunmanız gerekir.

Sadece takipçilerinizin ne söylediğinin farkında olmamalı, aynı zamanda onlarla etkileşime girmeli, kendi içeriğinizi paylaşmalı, içerik oluşturmalı, başkalarının içeriğini paylaşmalı, gelecekteki yayınları planlamalısınız… Esasen her şeyi “yönetmelisiniz”.

Sosyal Medya Yönetiminde Düzenli Paylaşım Yapmak Neden Önemlidir?

Sosyal medya, aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanın eğlenceli bir yolu olarak başlasa da, her büyüklükteki işletme için uygun fiyatlı, hayati bir pazarlama stratejisine dönüştü. Birçok işletme, çeşitli sosyal medya hesaplarında birden fazla paylaşımı yönetmeye yönelik çalışmalar sürdürüyor.

Sosyal medya yönetimi yapan işletmeler, müşterileri ile daha iyi bir etkileşimde bulunmak için sosyal medya düzenli paylaşım yapmalıdır. Düzenli paylaşımlar sürdürülebilirlik ve müşteri ilişkilerinde önemli rol oynar.

Sosyal Medya Yönetiminde Düzenli Paylaşım Yapmanın Avantajları

Sosyal medya paylaşımı ile gelen avantaj, içeriğinizin, tekliflerinizin ve yayınlarınızın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Böylece, kendi kendinize yetinmek yerine, blog yayınınızın binlerce kişi tarafından görülebilmesine olanak sağlar. Binlerce kişiden yalnızca küçük bir yüzdesi tıklayıp blogunuzu, teklifinizi veya yayınınızı görüntülese bile, daha nitelikli bir kitle oluşturursunuz ve markanız için daha fazla gösterim elde edersiniz. Bu kişiler okuduklarını beğenirse, daha fazla blog okuyabilir ve tekliflere dönüşerek size avantaj sağlar.

Birçok yönden, sosyal paylaşım, ağızdan ağıza dolaşan reklamlara çok benzer. Birisi içeriğinizi paylaştığında, birçok marka rekabetçi olarak hareket eder. Yine de markanıza sadık bir müşteri oldukları garanti edilmese bile, içeriğinizi o kadar çok seven, sizin adınıza mutlu bir şekilde ücretsiz olarak tanıtabilecek kişiler bu markaların arasında yer alır. Genellikle sitenize doğru kitleyi çeken bu tür etkileşim içerisinde yer alan yönlendirmelerdir. Doğru kitleyi elde ettiğinizde ise, geri dönüş, dönüşüm ve müşteri olma olasılığı olan yeni okuyucular kazanırsınız.

Sosyal paylaşım yapmak, maruz kalmanın ötesine geçer. Ayrıca potansiyel satışlara ilham verebilir ve işletmenizin genel başarısına yardımcı olabilir. Dolayısıyla, içeriğinizi sosyal medyada paylaşmıyorsanız veya okuyucularınıza içeriğinizi arkadaşlarıyla, aileleriyle ve meslektaşlarıyla paylaşmak için kolay bir yol sunmuyorsanız, sosyal medya yönetiminde düzenli paylaşım yapmaya başlamanız gerekir.

Yorum yapın