Sosyal Medyadan Para Kazanma

İnternet ortamında nasıl para kazanılır, konularımı okuduysanız, hepsinde, her şeyden önce emek ve sabır dediğimi görmüşsünüzdür. Bu yazımda da bunu tekrarlıyorum. Emek + Sabır. Bu özellikleri ortaya koymayacak iseniz, yazımızın devamını okumaya gerek yoktur.

Herkesin mutlaka sormuş olduğu bir sorudur, Sosyal medyadan para kazanılır mı? Yani Facebook dan para kazanılır mı? Twitter den para kazanılır mı? İnstagram dan para kazanılır mı? Tek kelime ile söylüyorum. Evet. Hemde muhteşem paralar kazanılır.

Peki Sosyal Medyadan Para Nasıl Kazanılır?

Öncelikle kendimden örnek vererek konuya giriş yapmak istiyorum. Bir dönemler facebook üzerinde 1 Milyondan fazla takipçisi olan bir sayfam mevcuttu. Hemde çok aktif bir sayfaydı. Sürekli küçük küçük reklam vermek isteyenler bana ulaşıyordu. Bende sayfa üzerinden onların reklamlarını yayınlıyordum. Günlük hiç de kötü sayılmayacak rakamlar alıyordum. Bir gün mesajlar bölümümde, Türkiye nin çok büyük radyolarından birinin bana mesaj attığını gördüm. Bana bir telefon numarası bırakmışlardı. Geri dönüş yapmamı istiyorlardı.

Bahsettiğim radyonun ismini vermiyorum ama, Türkiye çapında büyük bir radyo ve herkes de bahsettiğim radyoyu biliyordur. Neyse, radyoyu aradım, muhasebe müdürü ile bağlantıya geçirdiler. Facebook sayfamda, radyo üzerinden sattıkları ürünün reklamını yapmak istiyorlardı. Durumun olabileceği söyledim ve düşündükleri rakamı sordum. Açık konuşmak gerekirse, benim aklımda daha düşük rakam vardı. Gerçekten muhteşem bir rakam söylediler. Söylenen rakamı kabul ettim. Günde 3 adet reklamlarını belli aralıklarla yayınlamaya başladım. Haftalık ödeme alarak, 6 ay boyunca aralıksız çalıştık.

Şimdi umarım hikayemi okuduktan sonra, ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Sosyal medyadan nasıl para kazanılır sorusu hikayemde mevcuttur.

Sizlerde sosyal medya üzerinden para kazanmak istiyorsanız, sabır, emek ve zaman harcayarak, büyük kitlelere ulaşabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Emin olun büyük kitlelere ulaşmış bir sosyal medya aracınız olursa, reklam vermek isteyenler sizi sürekli rahatsız edecektir.

Yorum yapın