Spor Yaptıktan Sonra Kas Ağrılarına İyi Gelecek Öneriler Nelerdir?

Bir çoğumuzun başına gelmiştir. Spordan sonra oluşan kas ağırları peki bu kas ağrılarına ne iyi gelir. Bu yazımızda kas ağrılarına iyi gelen şeyler yazımızda yer verdik. Spor yaptıktan sonra oluşan kas ağrılarını engellemek için yapılması önerilen hareketler vardır. Bu önerileri sizler için bir çatı altında topladık.

Sadece spor yaptıktan sonra spordan öncede yapılması gereken bazı hareketler mevcuttur. Bu hareketler yaparsanız bile kas ağrılarınızda azalma olacaktır.

Spor Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Spor yapmadan evvel mutlak ısınma hareketler yapmamız gerekiyor. Isınma hareketlerinden sonra spor başlamamız gerekiyor. Bunun nedeni ısınmayan bir vücutta kaslar sıktır. Bundan dolayı birden spor yapıldığında ağrılar olacaktır. Bu yüzden önce ısınma hareketleri yapınız. Spor başladıktan sonra kendiniz zorlamayınız birde yapayım bitsin veya daha çok yapayım demeyin yavaş yavaş kademli olarak yükseltin her şeyi bu sayede ağrılarınız yarıya inecektir.

Spor öncesi ve sonrası mutlak su için su tüketimine önem verin. Oldukça çok su tüketmeye bakınız. Su kas ağrılarınız dindirmekte faydalı olacaktır. Bununla birlikte Teri üzerinizde kurumamasına dikkat edin. Her spor sonrası duş alın bu sayede yine kaslarınızda gevşeme göreceksiniz.

Sağlık beslenmeye dikkat edin. Doğru beslenme ile oluşan kaslarda ağrılar azalttığı ifade ediyor. Sizde doğru beslenmeye özen gösterin spor öncesi sonrası beslenme programları yapın.

Yorum yapın