Spotify İle Video

Müzik dinlemeyi seven tablet ve telefon kullanıcıları spotify adını duymuştur. Bu uygulama birçok müzik çalma listesi ve parçalar arşivi ile oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Ancak yaklaşık olarak 20 milyon ödemesi bulunan aboneye sahip olan spotify hala ciddi bir şekilde kar sağlamadığı için yeni özellikler getirerek servis sağlayıcı ağını genişletmek ve artık kar etmek istiyor.

Android uygulamasında video

Geçtiğimiz mayıs ayı sonlarına doğru yaptığı bir duyuru ile spotify, bir servis olarak yalnızca müzik hizmeti sunmak değil aynı zamanda video içeriği de sunmak istediklerini belirtti. Bu konuda önemli adımlar atan uygulama bu önerisini android aracılığı ile yaygınlaştırmayı düşünüyor.

İlk olarak android işletim sisteminde yayınlamayı seçen uygulama, android kullanıcılarının çoğunluğundan haberdar ve android kullanıcılarının potansiyellerinin farkında. Oldukça fazla kullanıcısı olan android işletim sistemini seçmekle oldukça iyi bir seçim yapan spotify umarız umduğu desteği bulabilir.

Yenilikçi

Duyulan haberlere göre spotify bu ayların sonuna doğru android işletim sisteminde video içeriğini sunma hizmetini kullanıma sürmeye başlatacak. Bu yeniliği daha sonra ios uygulamasında da sunacak olan uygulama önce androidi tercih etti.

İlk olarak Amerika, İsveç ve Almanya’da yaşayan kullanıcılarına sunacak. Bir nevi test niteliğinde sürüme sunan spotify daha sonra diğer ülke ve şehirlere de güncelleme ile gelecek. Böylece sadece müzik hizmeti değil aynı zamanda video içeriği de verebilecek.

Yorum yapın