Squat Nedir? Nasıl Yapılır?

Fitness modelleri gibi bacaklarınız şekilli kalçalarınız daha yuvarlak yani bir bayanın istediği fiziğe sahip olabilirsiniz. Bacak ve kalça şekillendirmek için squat hareketini yapın kalça yağlarınızı eritin. Bel, kalça ve bacakları güçlendiren, şekillendiren ve de yağ yakımını en iyi destekleyen hareketler den bir tanesidir bayanların mutlaka yapması gereken bir harekettir neden mi selülit genel de çoğu bayanlar da meydana gelir bu hareket sayesin de selülit ten kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak squat yapan bir bayanda selülit olma ihtimali yoktur.

Squat Nedir?

Squat nedir nasıl ve nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım squat çömelme hareketidir zaten squat kelimesinin Türkçe anlamı çömelme demektir. Bu hareket vücut geliştirme hareketlerin den en önemlilerin den bir tanesidir. Basit hareket olduğu için bu hareketi yaparak spor aleti kullanmadan vücudunuzu geliştirebilirsiniz. Bu hareket ne işe yarıyor kısaca açıklayalım bacak ve karın kasları güçlendiriyor yani bu hareket sayesin de daha güçlü bacak ve karın kaslarına kavuşa bilirsiniz. Squat hareketi her ne kadar basit desek de zor bir harekettir neden zor açıklayalım çömelme hareketinin 2 şekil uygulama tekniği vardır 1 ağırlıksız yapılan 2 incisi ise ağırlık kullanarak yapılandır. Squat yapmaya yeni başlayan birisi ağırlık kullanmadan yapmalıdır nedeni ise bacak ve karın kaslarınız güçlenme den ağırlıkla yaparsanız sizin için bu faydalı olmayacaktır her halde anlamışsınızdır olumsuz etkileri olabilir. Anlayacağınız ilk başlayanlar öncelikle çömelme hareketini ağırlıksız yapmaya başlar önce bacak ve karın kaslarını güçlendirir. Kaslarınız güçlendikten sonra halter veya belirli ağırlıklar ile uygulama yapabilirsiniz. Squat ın ne olduğunu öğrendik şimdi nasıl yapıldığını öğrenelim fakat önce bir uyarı yapalım quat hareketi özellikle erkeklerde Hemoroid (Basur) hastalığını tetiklemektedir. Bu tür rahatsızlıkları olanlar hareketi uygularken dikkat etmesi ve zorlandığınızı hissederseniz ara vermeniz gerekiyor yoksa istenmeyen sonuçlarla karşılaşa bilirsiniz.

Squat Nasıl Yapılır?

Squat hareketi sayesin de daha güçlü bacak ve karın kaslarına sahip olacaksınız kesinlikle vücut geliştirmek için bire bir hareket. Sadece karın kasları ve bacaklar için değil bütün vücudunuzdaki kaslara faydası olan, yağ yakımını hızlandıran yani kolay kilo vermeye de faydası olan hareketti.

Yorum yapın