Stok Video Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Stok fotoğrafa satılarak para kazanılabileceği gibi stok video satarak da para kazanılabilir. Biraz emek ve araştırmacı kişilik ile bu işten iyi gelirler elde edebilirsiniz. Fakat bir o kadar donanımlar da önemlidir.

Stok Videodan Ne Kadar Kazanılır?

İçeriğine göre değişmek üzere bir videodan ortalama 3-4 Dolar kazanabilirken düşüş ve yükseliş yaşanabilir. Siz ne kadar gündemdeki konulara yönelirseniz o kadar fazla kazanmaya başlarsınız ve bir sınırı olmadan sürekli devam edersiniz.

Aylık olarak ise ilk başlarda 30-40 Dolar gibi bir para kazanabilirsiniz fakat bu parayı yükseltmek sizin elinizdedir.

Ne Gibi Videolar Çekmeliyim?

Gündemde olan konular en ilgi duyulan konulardır. Bunun için böyle videolar çekebilirsiniz. Ayrıca içerik olara en çok tercih edilenler ise teknoloji, doğa ve insanlardır. Bu gibi içeriklerin de kendi içinde alt başlıkları vardır. Yani konularınız kısıtlı değildir.

Sadece Stok Videolar Çekerek Yaşamak Mümkün Müdür?

Bu tabi ki mümkündür. Fakat ilk başlarda hobi olarak başlayıp düzenli olarak kazanana kadar elinizde bulunan diğer iş veya işleri bırakmayın. Kendinizi garantiye aldıktan sonra sürekli olarak stok video satarak para kazanabilir ve hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Video Çekmek İçin Ne Gereklidir?

-İyi bir kamera

-Fazla depolama alanı

-İyi bir bilgisayar

Eğer bu üç şey varsa hiç durmayın. Hemen bu işe girebilirsiniz. Bu işte ilerledikçe eşyalarınızı değiştirebilir ve daha iyilerini alabilirsiniz.

Videoları Nerelerde Satabilirim?

Birçok stok video alan ve satan site vardır. Fakat en fazla veren ve güvenilirleri şunlardır:

  1. ShutterStock

Uluslar arası bir platformdur ve bugüne kadar 1 milyon ödeme yapmıştır. Siteyi öğrenmek için bir bilgiye gerek yoktur. Kullanışlı ve basittir.

2) iStockPhoto

İçerisinde aynı zamanda stok fotoğraf da satılan bu sitede kendi videolarınızı satışa koyup para kazanabilirsiniz. Sitedeki paralar Dolar üzerinden olduğu için daha fazla gelir elde etmeniz mümkün.

3) Dreamstime

İçerisinde 30 milyon kullanıcı bulunan bu sitede milyonlarca fotoğraf ve video bulunuyor. Sizde bunların arasına kendi videolarınızı ekleyerek gelir elde edebilirsiniz. Gün içerisinde site içinde birçok alışveriş gerçekleşiyor. Fazla kullanıcısı olması bu yönden avantaj sağlıyor.

Yorum yapın