Su Diyeti Nasıl Yapılır? Su Diyeti Hakkında Bilmediklerimiz

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Bugün siz okuyucularımız için konumu yine diyet üzerinden hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Ancak bugünkü bahsedeceğim diyet yöntemi ve içeriği, diğer duyduğunuz yöntemlerden biraz farklı ve bir o kadar da kolay bir sistemle uygulanıyor, diyebilirim. Peki, “Su diyeti nasıl yapılır?” diye soracak olursanız eğer, su diyeti yapmanız için yalnızca suya, spora ve dengeli beslenmeye ihtiyacınız var, diye sizler için özetleyebilirim.

Evet, yanlış duymadınız su diyeti yapmak için artı masrafa veya başka bir malzemeye, hiç ihtiyacınız yok. Sadece diyetinizi uygularken, yapmanız gereken tek şey vücudunuzu kontrol altına almaktır. Nasıl mı? Doğru zamanda su tüketimi yaparak, vücudunuzu kontrol altına alabilirsiniz. Peki, o zaman dilimleri ne zaman, bilmek ister misiniz? O halde gelin “Su diyeti nasıl yapılır?” detay detay hep birlikte inceleyelim.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Bol su tüketimi vücudun terlemesini ve sindirimi kolaylaştırır. Ancak burada önemli olan kısım suyun nasıl tüketildiğidir. Su tok karnına tüketildiği zaman midenin genişlemesine sebep olur ve kişinin her öğünde normalden fazla tüketim yapmasını sağlar. Tabi, bu durumda kuşkusuz kişiye zamanla daha fazla kilo almasını sağlar. Ancak su aç karnına tüketilirse, kilo alımı yerine ciddi bir farkla kilo kabı yaşamanızı sağlar.

Bunun içinde uzmanlarımız kahvaltıdan önce su tüketimi yapılmasının önemle altını çiziyor. Peki, su diyeti yapmak bu kadarla bitiyor mu? Elbette ki hayır! Kişi su diyeti yaparken her diyette olduğu gibi sağlıklı beslenmeyi ihmal etmemeli ve vücudun vitamin ihtiyacını karşılamalıdır. Bu sebepten de su diyeti yapan kişinin, her öğünde her yiyecekten azar azar tüketmesi şart! Kahvaltıdan yarım saat önce en az yarım litre ılık su içilmesi çok önemli.

Çünkü içilen bu su sindirimi kolaylaştırır ve aynı zamanda da sizde tokluk hissini uyandırarak, az ve dengeli beslenmenizi sağlar. Kahvaltıdan hemen sonra su tüketimi kesinlikle yapılmamalıdır. Su tüketimi için aradan 1 saat ya da 1 buçuk saat geçmesi gerekiyor. Ara öğünlerde ve spora başlamadan önce su tüketimi yapılması, terlemeyi sağlayarak kilo kaybına neden olur. Suyu ayakta tüketmek yerine oturarak tüketmeniz gerekiyor. Aksi takdirde su direk on iki parmak bağırsağına giderek, hiçbir fayda sağlamadan dışarı atılır. Suyun vücuda fayda sağlaması için su diyeti yaparken oturarak içmeniz, sizin için daha avantajlı olacaktır.

Yorum yapın