Şubat Ayında Çıkacak 5 Akıllı Telefon

Her dönem belirli süreler ve aralıklarda yeni özelliklerle akıllı telefonlar karşımıza çıkmaktadır. 2021 Şubat ayına geldiğimizde ise yeni çıkacak telefonlar belli olmuş ve hizmete sunulma aşamasındadır. O yüzden genellikle çok sayıda amiral gemisi lansmanı yapılacaktır. Samsung, Xiaomi gibi bazı şirketler ise en iyi akıllı telefonlarını çoktan piyasaya sürmüşlerdir. Ama tabi ki henüz yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeyen şirketlerde mevcuttur. Huawei, Oppo, Redvi Vivo, Realme, Nokia ve daha bunun gibi pek çok marka amiral gemilerini tanıtacaklardır.

Akıllı Telefon Çağı

Akıllı telefon döneminde artık yeni bir süreç başlamaktadır. Artık telefonların akıllı olmasından ziyade, katlanabilir olması gibi özellikleri de mevcuttur. İşte 2021 Şubat ayında da teknoloji neticesinde yeniliklere açık ve sisteme uygun olarak yeni telefonlar çıkacaktır. Teknoloji çağında olmamız ve bunun getirmiş olduğu sistem neticesinde akla gelebilecek her alanda kolaylıklar sağlanmaktadır.

Kolaylıkların yanı sıra güzellik ve ihtişam da bunu yanında armağan olarak gelmektedir. Şöyle açıklamak gerekirse örneğin telefonlar eskiden küçük, tuşlu ve çok fazla işlevi olmayan telefonlarken şimdi ise telefonlar akıllı bir hale gelmiştir. Akıllı bir hale gelmesi yanı sıra güzellik ve ihtişamları da mevcuttur. Eskiden küçük tuşlu olan telefonlardan artık katlanabilir, dokunmatik ve akıllı telefon sürecine geçmiş bulunmaktayız.

Redmi Note 10 Ve Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 ve Redmi Note 10 Pro telefonlarının, Ishan Agarwal’ın onayı itibari ile Şubat ayında Hindistan’da piyasaya sürülmesi beklenmektedir. 4G olan yani ( Note 10 ve 11 Pro) ve 5G olan (Note 10 Pro) versiyonu şeklinde da satışa çıkacağı söylenen model olan Redmi Note 10’un 4G LTE ve aynı zamanda çift bantlı Wİ-Fİ destekleyici MIUI 12 ile beraber geleceği tahmin edilmektedir. Diğer özelliklerine baktığımız zaman ise Note 10 modeli için 4G ya da 6 GB ram, Note 10 modeli için ise 6 GB ya da 8 GB ram olması beklenmektedir. İki modelin de 128 GB’a kadar da depolama alanına sahip olacağı bilinmektedir. Dörtlü kamera sistemi mevcuttur. Note 10 ana kamerası 64 Megapiksel, Note 10 Pro’nun ise108 Megapiksel olacağı tahmin edilmektedir.

Huawei Mate X2

Huawei’nin resmi sayfasındaki gönderisine göre, bu Çinli teknoloji markası bu ayın sonunda yeni bir katlanabilir telefon duyuracaktır. Mate X2 adını alacak olan bu cihazın Huawei’nin son telefonu olan Mate XS’ ten daha önemli bir konumda olacağı düşünülmektedir. Aynı zamanda Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Mate X2, rakibi olan Samsung Galaksi Z Fold gibi esnek panel yapısı ile farklı şekilde bir katlanabilir ekran tasarımına da geçebileceği tahmin edilmektedir.

Xiaomi Mi 11 Lite Ve Mi 11 Pro

Xiaomi, Çin’de dünyanın ilk Snapdragon 888 yonga setli telefonu olan Mi 11 modelini tanıtmıştır. Bu cihazın ise Global olarak piyasaya 8 Şubatta sürüleceği onaylanmıştır. Aynı zamanda Xiaomi’nin bir de Mi 11 Lite özellikleri arasında; 120 Hz LCD panel, Snapdragon 732 GB yonga seti, 64 Megapiksel gibi yüksek çözünürlüklü ana kamera haricinde üçlü ekstra kamera sistemi bulunmaktadır. Ayrıca 33W hızlı şarj ile batarya kapasitesi 6 ve 8 GB RAM ile 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolamasının olması beklenmektedir.

Redmi K40 Ve Redmi K40 Pro

Redmi K40 serisi şimdiden Çin’de satılmaya başlanmıştır bile. Şubat ayında ise Global olarak satışa çıkacaktır. Özelliklerine bakacak olursak; 120 Hz OLED delikli ekran, 12 GB ‘a kadar da RAM ve 256 GB depolama alanı bulunmaktadır. Aynı zamanda 1-1,5 inç sensöre sahip ve 64 Megapiksel de ana kamerası olan dörtlü kamera sistemine sahip olması beklenmektedir.

Asus Rog Phone 5

2021 yılında oyun telefonlarının gerçek bir çıkışını göreceğiz. Nubia, ASUS gibi önde gelen markalar cihazlarını satmaya başlamışlardır. ROG Phone 5 adıyla geleceği bildirilen modelin, kısa süre önce yapılan bir TENAA listesinde dot- matrix LED arka, 6,78 inç OLED ekrana sahip olacağı da tahmin edilmektedir.

Yorum yapın