Tarihe Adını Yazdıran 3 Gizemli Olay!

1. Torino Kefeni

Hz.İsa’nın çarmıhtan indirilerek daha sonra bu kefene koyulduğu varsayılan ve sakallı, yaşlı bir insana benzeyen arkadan ve önden bedeni’nin belli olduğu bir kumaştır.
1350 yıllarında ilk kez Fransa’da sergilenen ve 1578 yılında İtalya’ya taşınarak Torino şehrinde bulunan “San Giovanni Battista Katedrali’nde” saklanmaya başlanmıştır. Birçok insan bunun enteresan ve destansı bir şekilde olduğuna inanırken, bazı insanlar’da bu durumun sadece saçmalık ve sahtekarlık olduğunu düşünüyordu.
1988 yılında kumaşın bir kısmı “Karbon-14” yaş belirleme testine sokuldu ve kumaşın yaklaşık 700 yaşındaki keten bitkilerinden elde edildiği belirlendi.
1260-1390 yılları arası bir tarihe ait olduğu için var olduğu gözden düşmesine rağmen, kefen dini bölgelerde hala değerini korumaktadır.

2. Mısırlılar Avustralya’ya Gittiler Mi?

1900-2000 yılları arasında 250 civarı Avustralya’da ki hiyeroglif Sydney ‘in 100 kilometre kuzeyindeki Hunter Valley parkında keşfedilmiştir ve bunlara antik Mısır hiyeroglifleri denmektedir.Hiç bir şekilde şüpheye yer vermeyecek olan ve Mısırlılara göre Eski Mısır Tanrısı olarak kabul edilen “Anubis’un” çizimi ile birlikte hiyeroglifler şu soruyu akla getirmiyor değil.: Eski Mısırlılar acaba Avustralya ‘da bulundular mı?

3. Kristal Kuru Kafa

Neredeyse 1000 yıllık olan ve Maya dönemine ait olduğu varsayılan bu kristal kuru kafa, blok kristal üzerine oyma şeklinde boşluklar açılarak yapılmış. O dönemlerin şartında nasıl yapıldığı hala anlaşılamayan bu kuru kafa’nın alt kısmından ışık tutulduğunda, direkt olarak göz çukuruna yansıyor. Olayın asıl ilginç olan kısmı ise böyle birşeyin günümüz teknolojisiyle bile mümkün olmadığı söyleniyor.

Yorum yapın