Tatlı Kriziyle Başa Çıkmanın Yolları Nedir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Özellikle de kadınlar yorgun ve mutsuz oldukları zaman durmaksızın çikolata yerken kendisini bulabiliyor. Bu durumlarda tükettiğiniz şeker miktarı ve kalori miktarının ne kadar çok olduğunu tahmin bile etmek istemediğinizi biliyoruz.

Tatlı kriziniz geldiğinde nevsinizi körleyecek sağlıklı atıştırmalıklar tüketerek krizinizin geçmesini sağlayabilirsiniz. Tatlı krizi ile başa çıkmanın yolları arasında canınız tatlı istediğinde meyve yemek gelir.

Yiyeceğiniz mevsim meyveleri, tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır hem de sağlıklı bir şekilde beslenmenizi sağlayacaktır. Meyve ile bastıramayacağınız kadar canınız tatlı istiyorsa küçük bir parça çikolata ya da kurabiye yiyebilirsiniz.

Küçük parçalara böldüğünüz meyveleri çikolataya batırarak tüketebilirsiniz. tatlı kriziniz geldi ve bu fikri kafanızdan bir türlü atamıyorsanız yürüyüşe çıkabilir ya da koşabilirsiniz.

Ana öğünleri yemeli fakat ara öğünleri atlamamalısınız. Uzun süre aç kalmak kan şekerinin düşmesine neden olur ve bu da tatlı krizi yaşamanıza sebep olabilir. Bu nedenle çok tatlı yemek istiyorsanız şerbetli ve ağır tatlılar tüketmek yerine sütlü tatlılar ve dondurma tarzı hafif tatlılar yiyebilirsiniz.

Kuruyemiş yiyerek de tatlı krizlerinizin önüne geçebilirsiniz. Çok fazla çikolata tüketmemeye özen göstermelisiniz. Çikolata yemek istiyorsanız bitter çikolata tercih etmelisiniz.

Kuru üzüm ve tatlı meyveler tatlı krizinin önüne geçmek için tüketilebilecek yiyeceklerdendir. Yediğiniz çikolatayı küçük parçalara ayırmalı ve daha uzun bir süreye yayarak tüketmeye çalışmalısınız. Bu sayede daha az tatlı ile krizinizin önüne geçebilirsiniz.

Yorum yapın