Telefonun Şarj Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz?

Birçoğumuz renkli ekranlı veya dokunmatik türü telefonlar kullanıyoruz. ve bu telefonlarda şarjımızın su gibi akıp bitmesi yaşanan en büyük problemlerdendir. Ama bu telefonunuzda yapacağınız bir iki değişiklik ile çözümlenebiliyor. Sizlerle bu soruna maddeler halinde kesin bir çözüm bulacağız.

Telefonunuzdaki titreşim, şarjınızın su gibi akmasının en büyük etkenlerindendir. Telefonunuzun içindeki mikro motor ana gövdeye bağlı demire sürttürülerek bir titreşim dalgası yaratır ve buda telefonunuzun titreşimidir. Fakat bu mikro motor sürtünme esnasında enerji kayıplarına yol açarak şarjınızın bitirir.

Adım 1: Telefonumuzun titreşimini kapatıyoruz!

Aynı zamanda telefonunuzun ekran parlaklığı telefonunuzun şarjının en büyük düşmanı diyebiliriz. Çünkü telefon aydınlatmasında kullanılan ledler ne kadar çok ışık verirse o kadar çok enerji harcayacaktır.

Adım2: Telefonumuzun ekran parlaklığını düşürüyoruz!

Telefon hafızasında biriken dosya, mesaj ve arama kayıtları vb. bilgiler telefonunuz çalışır durumda iken daha çok işlem yapıp hem telefonunuzun kasmasına hem de bu kasmaya bağlı olarak enerji harcamaya yol açar.

Adım3: Telefon hafızasını olabildiğince boş bırakıyoruz!

Benim bildiğim ve deneyip gördüğüm telefonun şarjını bitiren maddeler bunlardır.

Yorum yapın