Tesla Cybertruck, ‘Geleceğe Dönüş’ Karışımında Delorean’ın Yerini Aldı

Bu videodan nefret etmeyi umuyordum – ikonik DeLorean’ı Tesla Cybertruck ile değiştirerek Geleceğe Dönüş sahnesinin anahtarını yeniden yaratıyor. Sonra izledim. Aslında çok şirin ve çok iyi yapılmış.

Toronto merkezli Fort York VFX’ten bir ekip, Doc Brown’un inşa ettiği zaman makinesini ilk kez test ettiği sahneyi yeniden canlandıran 52 saniyelik videoyu yarattı. Orijinalinde, elbette, Doc bir DeLorean kullanıyor – ancak bunun yerine, Elon Musk’un bloklu kamyonunu, bir alışveriş merkezi otoparkında Libyalı teröristler tarafından kovalanırken Marty’yi saatte 88 mil hızla çırpacak araç olarak görüyoruz. Evet, bu filmi bir tiyatroda gördüm.

Bu karma hakkında çekici olan şey, orijinaliyle dalga geçmemesidir. Aksine, seyircide birkaç göz kırpmasıyla bir saygı gibi hissediyor: kullanıcı adı Elon McFly olan bir YouTube kanalında yaşıyor ve sonunda dönen plaka “LOL GAS” (Cybertruck elektrikli). Ve yeni zaman makinesi, Doc Brown bir eline geçerse Cybertruck’un nasıl görüneceğine benziyor.

Yeni video, Marty ve Doc’un ön planda olduğu ve arabanın hızlandığı bir çekimde bile oldukça sorunsuz. Bağlılığım orijinaline bağlı kalırken, eve dönüş yolunu bulma konusunda bu klasik filmde temsil edilen “içten yanmalı motor olmayan biri – akılda” gelecek “ile inşa edilen bir araca sahip olmanın anlatı simetrisini takdir edebilirim.

Yorum yapın