Tesla, En Büyük Akü Projesini Tamamladı

Tesla, Model 3 elektrikli otomobil projeksiyonlarının gerisinde kalmasına rağmen, zamanında bir şey yapmayı başarmıştır: Güney Avustralya’da üretilen enerjiyi yakalamak ve depolamak için tasarlanan büyük bir pil takımının üretimini tamamladı. rüzgar santrali ve en sık ihtiyaç duyulduğunda şebekeye dağıtın, sık sık yaz yazarlarının kesilmesini engellemek için.

Tesla pil tesisi, tam kapasitede iken bir saatten fazla bir sürede yaklaşık 30.000 eve güç sağlayabilir ve önümüzdeki birkaç gün içinde çevrimiçi hale gelecek ve tamamlanan tesisin dolaşmaya hazır olduğundan emin olmak için nihai test devam edecektir. Batarya çiftliği toplam 100 megawatt’lık kapasiteye sahip ve bu sayede onu dünyanın en büyük genel alanı haline getiriyor.

Wall Street Journal, önümüzdeki birkaç hafta içinde nihai test aşamasında yedek güç sunmayı planlarken, Aralık ve Mart ayları arasında Avustralya yaz mevsiminde başlayacak olan ilk önemli stres testleriyle karşı karşıya kalacağını bildirdi. İşte bu sırada sıcaklıklar yükselir ve enerji sistemine vergilendirilir, çünkü ikamet eden kişi AC’yi çalıştırır ve kabarcık ısıyı telafi etmeye çalışır.

Tesla’nın bu tesisiyle yaptığı test sadece Avustralyalı yaz ile ilgili olmakla kalmıyor, yenilenebilir enerji kaynaklarının uzun vadede uygulanabilirliğini geleneksel, daha az çevre dostu olmak üzere gerçekçi bir alternatif olarak kanıtlamaya yardımcı olacak önemli bir delil noktası olacak ızgarayı tedarik etme vasıtaları.

Yorum yapın