Tesla’nın Yeni Otomobili Cybertruck, Polis Aracı Oluyor

Tesla’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu pick-up modeli Cybertruck, gündemin zirvesinde kalmayı sürdürüyor. Tasarımı nedeniyle birçok kişinin eleştirisine maruz kalan Cybertruck, “reklamın iyisi kötüsü olmaz” sözünün hakkını veriyor. Çünkü tüm bu eleştirilere rağmen yüksek sipariş rakamlarına erişen araç, Tesla’nın yüzünü güldürüyor. Dubai’nin polis teşkilatında Cybertruck araçlarına yer verecek olmasıyla birlikte satışların daha yüksek rakamlara ulaşacağını öngörmek mümkün.

Cybertruck, Suçluların Kabuslarına Girecek

Dubai polis teşkilatı, Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla filosuna Tesla’nın yeni Cybertruck araçlarını ekleyeceğin açıkladı. İlginç olsansa Cybertruck’ın 2021 yılında satışa sunulacağı duyurulmuşken tweet’te 2020 yılında araçların alınacağının belirtilmesi. Bunun bir yazım hatası mı olduğu yoksa Dubai’nin polis teşkilatının araçlara erkenden erişimine izin mi verildiği tartışma konusu haline geldi. Konuyla ilgili olarak ne Tesla’dan ne de Dubai polisinden bir yanıt geldi. Ayrıca tam olarak kaç tane Cybertruck’ın polis aracı olarak kullanılacağı hakkında da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Dubai polisleri, kullandıkları lüks araçlarla biliniyor. Daha önce polislerin Lamborghini ve Porsche gibi lüks araçları kullandığına şahit olmuştuk. Yakın zamanda ise sınırlı sayıda üretilen, özel bir araç olan Aston Martin One-77’nin polislerin kullanımına sunulduğu bilgisi verilmişti. Bu kadar lüks araç arasında Tesla’nın aracı sıradan bir otomobil olarak kalacak gibi görünüyor.

Tesla’nın pick-up segmentine yeni bir soluk getireceğine inandığı Cybertruck’ın bugüne kadar 140 binin üzerinde ön sipariş aldığı biliniyor. Özellikle sağlamlık konusunda iddialı olan model bu yönüyle polislerin işine yarayabilir. Zira dikiz aynasında bir Cybertruck gören suçluların yapabilecek pek bir şeyi kalmayacaktır diye düşünüyoruz.

Yorum yapın