The Dark Knight Rises İncelemesi

The Dark Knight Rises Android Oyunu, bu oyun son zamanlarda sinemada ve oyun dünyasında hızla esen Batman rüzgarı hızını arttırarak sürdürmeye devam ediyor.

Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı yeni Batman üçlemesinden izler taşıyan bu oyun, beklendiği gibi sonunda mobil cihazlar için dijital marketlerde yerini aldı. Kara Şövalye, Rocksteady’nin hazırladığı Arkham serisinden sonra şimdi de Gameloft’un mobil oyunu sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmeyi amaçlıyor. The Dark Knight Rises oyununda, Gotham şehri her zaman olduğu gibi karanlık ve bu karanlığın içinde pek çok sırrı saklıyor.

Tüm kötülerin dışarıda kol gezdiği Batman’a karşı suç işleme oranı bir türlü azalmıyor ve pek çok insan suç işlemeyi bir hayat tarzı olarak bu şehirde benimsemiş olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlığa hizmet ve kötülere karşı koymak için Batman, Yarasa adam kimliğine bürünerek kendini sizin de yardımınızla Gotham sokaklarına atıyor. Bu oyunda sizin işiniz Batman’i kontrol etmek ve onu yönlendirmek.

TPS bakış açısı ile Batman, Gotham şehrinin her noktasını adım adım geziyor. Etkileyici grafikleri ve gerçekçi ses efektleri sayesinde oynamaktan bıkmayacağınız bu oyunda Batman’in tasarımına hayran kalacaksınız. Aylar öncesinden yayınlanmaya başlanan tanıtım videolarından da görülebileceği gibi, Batman’in vücut şekli, yapısı, karakteri, kostümleri ve hatta karakterin hareketleri oldukça başarılı tasarlanmış. Yapacağınız en önemli görevlerden bir tanesi de adam pataklama olduğu için dövüş mekaniğinin akıcı olması oyunun heyecanını arttırılmasında büyük rol oynuyor. Aynı anda birden çok kişi ile dövüşebiliyor, tekme ve yumruk sallarken aynı zamanda düşmanlarınızdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı da kendinizi koruyabiliyorsunuz.

Bu oyunu iTunes’e kayıtlı olan kredi kartı numaranız ile kolaylıkla satın alarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın