Thy Çin’de Yüksekten Uçuyor

THY Çinlileri Barcelona ile tavlayacak

Shanghay Expo geliyor, Shanghay milyonlarca turisti ağırlayacak, Expo’yu 70 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. THY Shanghay’da 30 otobüsü Barcelona ve Manchester United takımlarının futbolcu fotoğraflarıyla giydirmiş durumda. Shanghay en işlek caddelerinde Türk Hava Yollarının reklamları yapılıyor.

Shanghay Expo tanıtımları

THY, Shanghay Expo’daki Türk pavyonuna “Resmi Bayrak Taşıyıcısı” olarak sponsor olmuş durumda. Bunun yanı sıra Shanghay Expo’daki Türk pavyonunda açılacak Business Center’da da birçok tanıtıcı etkinlik yapılacak.

Meşhur seyahat dergilerinde, milli bayrak taşıyıcımız

Çin’de yer alan, Travel&Leisure, World Traveller gibi meşhur seyahat dergilerinin arka kapaklarında Türk Hava Yollarının reklamları bulunuyor. Shanghay’da ingilizce yayın yapan Shanghai Daily’de de milli bayrak taşıyıcımız yer alıyor.

THY’dan Çin’e haftada 21 sefer

THY Çin’in üç büyük şehri, Shanghay, Pekin, Guangzhou’ya her gün sefer düzenleyecek. THY Shanghay Genel Müdürü Gayret Bey’e seferlerin ne zaman başlayacağını sordum. THY olarak Çin’in üç büyük şehrine günlük seferler için merkezden çalışmalar devam ediyor en kısa zamanda seferlere başlayacağız diyor. Şu sıralar Türk Hava Yollarında yer bulamıyorsunuz, erken davranmanız da yarar var.

THY Shanghay uçuşlarının ilk üç ayki trafik durumu

THY uçaklarda %85 doluluk oranıyla uçuyor,

İstanbul’dan Shanghay’a uçanların;

– % 36’sı Türkler
– % 33’ü Çinliler
– %31’ini diğer ülke vatandaşları oluşturuyor.

Shanghay’dan İstanbul’a uçanların;

– % 38’i Türkiye’ye,
– % 36’sı Türkiye üzerinden Avrupaya,
– % 25’i Türkiye üzerinden Orta Doğu’ya,
– % 2’si diğer coğrafyalara uçuyor.

Bizlere ülkemizden çıkan en önemli marka olan Türk Hava Yollarını ve çalışanlarını tebrik etmek kalıyor.

Yorum yapın