Tiktok Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?

TikTok son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan TikTok’ta kullanıcılar eğlenceli içerikler üretiyor ve takipçileriyle paylaşıyor. Yüksek takipçiye sahip hesaplar ise markaların dikkatini çekmeyi başarıyor. Platformun tüm bu artılarına rağmen yine de bir nedenden ötürü hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Hazırladığımız bu yazıda “TikTok hesabı nasıl silinir?” sorusunun cevabını detaylı olarak vereceğiz.

Iphone Ve Android Cihazda Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Çoğu sosyal platformun aksine TikTok’un hesabını silebilmek için tarayıcıdan giriş yapmaya gerek kalmıyor. Android veya iPhone cihazınızdan TikTok uygulamasına girdikten sonra silmek istediğiniz hesabın açık olduğuna emin olun. Profil sayfanıza ulaştıktan sonra üst kısımda yer alan menüyü açın. Hesap ayarları kısmından hesap yönetimine giriş yaptığınızda “hesabı sil” seçeneğini görüyor olacaksınız. Daha önce telefon numarasıyla doğrulama yaptıysanız hesabı silmeden önce telefonunuza gelen mesajdaki kodu girmeniz gerekiyor. Eğer SMS doğrulama etkin değilse direkt olarak hesabın silinmesini sağlayabilirsiniz. Hesap silme işlemini tamamlamak için ikinci kez karşınıza çıkan hesabı silme yazısına dokunarak hesabınızı tamamen kapatabilirsiniz.

Hesabınız silindiğinde paylaştığınız videoların yönetimini kaybedeceğinizi unutmayın. Bu nedenle videolarınızı tamamen silmek için hesabınızı kapatmadan önce videoları silmenizi tavsiye ederiz. Hesap kapandığında söz konusu hesap üzerinden yaptığınız uygulama içi satın alımların da geçersiz olacağını belirtelim. TikTok’ta yapılan hesap silme işleminin geri dönüşü olmuyor. Dolayısıyla hesabınızı kapatmadan önce kesin bir karar vermeniz yerinde olacaktır.

Yorum yapın