Tiktok’un Yükselişinden Wework’un Düşüşüne Dek, 2019’Da Teknolojinin Belirleyici Trendlerinden 14’Ünü Çizdik

TikTok’un yükselişinden WeWork’un düşüşüne dek, 2019’da teknolojinin belirleyici trendlerinden 14

Teknoloji konusunda paramparça beklentiler yılı oldu. Hükümet antitröst soruşturmaları ve alıcı protestoları statükoyu tehlikeye attığından, kurulan teknoloji devleri bir hesaplaşma ile aleyhinde karşıyadır. bu arada, yeni başlayanlar bundan böyle teknolojinin yüksek çoğaltma oranına sahip, düşük kârlı ahlakını affetmeyen bir halk pazarı buluyor. Bu değişimler, hem borsa ayrıca de kamuoyu açısından teknolojiye karşı kibar olmayacak yeni bir on yıla yaklaştıkça hızlandı. Ayrıca, teknoloji şirketleri için kendi belirsizliğini getiren bir başkanlık tercih yılı olduğunu da fark etmiş olabilirsiniz. Teknoloji işlerinden TikTok’a dek, grafiklerde teknoloji alanında yılın bir özeti.

Beklenen Teknoloji Ipo’ları Kuvvet Bir Yıl Geçirdi

Büyük isim teknoloji IPO’larının uzun bir kuraklığından sonra , 2019 sanki bir pankart yılı gibi görünüyordu. Uber, Lyft, Pinterest ve Slack gibi marquee isimleriyle, çok beklenen, epeyce kıymetli teknoloji şirketlerinden oluşan bir mahsul. Resepsiyon nazik değildi.

İzlediğimiz teknoloji halka arzlarından yalnızca Zoom ve Peloton ilk ticaret fiyatlarının üstünde operasyon yapıyorlar. Natürel oysa, Wall Street’teki birincil sene bütün çizgilerin şirketleri için zorlama olabilir.

Keza, ufukta bir durgunluk tehdidiyle boğa piyasasına on yıldır. neticede, yatırımcılar daha artı riskten kaçınırlar ve teknoloji şirketlerinin karlılığa giden yolları bulma yeteneklerine daha pozitif siklet verirler.

Wework Patladı

Çalışma şirketi WeWork 2019’un en çok beklenen halka arzlarından biriydi, lakin hiç olmadı. Şirket, kötü kurumsal yönetişim ve kanıtlanmamış mali CEO’su Adam Neumann’ın profesyonel olmayan davranışlarının bir karışımı doğruca, şirket halka arzını iptal etti ve Neumann’ı devirdi. Bu, WeWork’u hızla tükenmekte olan nakit para için bıraktı. Şirketin en büyük yatırımcısı SoftBank onu kurtardı ve liderlik ve finansal şansın dönmesi başlattı. Bunun şirketi kurtarmak için yeterli olup olmadığı görülmeye devam edecek, fakat yakın zamanda gök yüksekliğindeki 47 milyar dolarlık değerine geri dönmesi pek olası yok.

yatırımların büyüklüğü ve genişliği ile Silikon Vadisi’ndeki yatırım ortamı. Oysa WeWork’in fena performansının yanı sıra Uber ve Wag gibi öteki akıcı yatırımlar, onları besleyen ele zarar verdi.

Teknoloji Antitröst Anını Yaşıyor

ABD teknoloji şirketleri çoğunlukla antitröst incelemesinden özgürlüğün tadını çıkardı, ancak 2019 bir ayar. Federal ve eyalet milletvekilleri Facebook, Apple, Google ve Amazon ile antitröst soruşturmaları başlattılar ve Sen. Elizabeth Warren gibi Demokratik cumhurbaşkanlığı adayları bu şirketleri parçalama planları yapıyorlar.

Bağımsızlık hakiki. Facebook ve Google, ABD çevrimiçi reklam gelirinin takriben yüzde 60’ını teftiş ediyor. Google kural araması. ABD’de geçirilen her 10 e-ticaret dolarından takriben dördü Amazon’a gidiyor ve eleştirmenler çevrimiçi devin bu satışlardan topladığı verileri kendi markalarına rekabet konusunda hileli bir üçgenin taban olmayan kenarı atamak için kullandığını söylüyor. Aynı şekilde Apple, App Store’da kendi ürünlerine haksız şekilde faydalanmakla suçlanıyor.

Teknik antitröst soruşturmalarının toplam sayısını izlemek güç olsa da, konunun haber kapsamından konunun artan bir şekilde daha kayda değer ülkü geldiğini varsayım edebiliriz. Medya izleme firması Meltwater, 2019 yılında dünya çapında şimdiye değin ayrıca “teknoloji” ayrıca de “antitröst” içeren 223.000 öykü ölçtü. antitröst ile ilgili hikayeler öne çıkıyor.

Amazon, Rekabette Her Zamankinden Daha Pozitif Korku Üretiyor

Rekabetten bahsetmişken, Amazon her türlü karşı taraf için büyük bir sıkıntı noktası olmaya devam ediyor. Birçok teknoloji şirketi X’in Amazon’u olmayı hedeflerken, Amazon’un rakipleri e-ticaret ve bulut devinin bir hamlesinin onları işten çıkarabileceğini biliyor. Finansal bilgi platformu Sentieo’nun verilerine tarafından, bu sene şimdiye değin 213 millet şirketi, takvim 10 bin parasal başvurusunun “risk faktörleri” bölümünde, şirketlerin işlerinde en kayda değer riskleri belirttiği Amazon’dan bahsetti. Beş yıl önce, bu sayı sadece çeyrek yüksekti.

Teknoloji Aktivizmi Artıyor

Teknoloji aktivizmi bu yıl hem teknoloji şirketleri ayrıca de tüketiciler aralarında kayda değer bir trend olmaya devam ediyor. Amazon ambar işçileri sokaklara gidiyor ve sendikalaşma için çevrimiçi takviye alıyorlar. bu vesileyle protestocular, Palantir gibi şirketlerin Göç ve Gümrük Muhafazalarına (ICE) destek etmesini karşılayan bulut sözleşmeleri sebebiyle Amazon’a saldırdı. Microsoft’ta çalışanlar şirketin askeri ve petrol şirketleriyle olan çalışmalarına karşısında konuştu. Google çalışanlarının, şirketin yöneticilerin cinsel suiistimal iddiasıyla ilgili işlemlerini protesto etmek için dışarı çıkmasından bir yıl daha sonra, Google’ın rütbesi ve dosyası, göçmenlik, anlaşmazlığa neden olan hükümet sözleşmeleri ve Çin’de meslek yapma gibi konularda işverenlerine karşı yürüyor.

Bu yıl Twitter’da trend olan teknik protesto hashtag’leri ile bu hoşnutsuzluğun bir kısmını görebilirsiniz.

Akıntı Savaşları Isınıyor

Netflix, çevrimiçi sızıntı video alanında uzun zamandır mutlu bir ipucuna sahip. Yıllardır, büyük TV ve film şirketleri Netflix’in eski içeriklerini lisanslamak için ödeme yapmalarını isterdi, oysa sonunda çok ucuza kıymetli bir kaynak verdiklerini fark ettiler. Şimdi, hemen hemen her büyük medya şirketi kendi akıntı hizmetini başlatıyor. Disney + Kasım ayında piyasaya sürüldü. AT&T ve Time Warner Cable’in HBO Max ve NBC’nin Tavus Kuşu bu bahar geliyor. Apple, Apple + sızıntı seçeneği ile Google ve Amazon gibi öteki teknoloji şirketlerine katıldı.

Yakında, tüketicilere çok sayıda sızıntı seçeneği sunulacak – oysa bütçeleri yalnızca bu dek çok aboneliği tolere edebilir. Bu, tüketicilerin yakında akan kumda çizgiler çizmek zorunda kalacağı anlamına gelir. Netflix derhal eMarketer’e (60 milyon ücretli üyelik) tarafından ABD’de 158,8 milyon toplam izleyici, ardındaki Amazon Video ve Hulu ile abonelik akışı kullanıcılığı konusunda liderdir. Ama, yeni ortaya meydana çıkan Disney + ‘nın lansmandan hemencecik sonradan 10 milyon kaydına ulaştığı ve yıl ardına kadar 20 milyona ulaşması bekleniyor.

Zeki Güvenliğin Ve Nefret Temelli Sosyal Medyanın Yükselişi

Ucuz cihazlar ve geliştirilmiş bulut bilişim, akıllı cihazlar çağında ortaya çıktı. Pazar istihbarat şirketi IDC’nin sevkiyat verilerine kadar, Google’ın Nest ve Amazon’un Ring markaları dahil almak üzere zeki güvenlik cihazları eğlence sonrasında ikinci en büyük zeki aygıt segmentini oluşturuyor. bununla birlikte en hızlı büyüyen segmentlerden biridir. Ring’in cihazlarını daha da albenili kılan sosyal medya bileşenidir: Ring müşterileri bir hırsızlık veya şüpheli bir kişiyi söylemek için görevli sosyal medya uygulaması Komşularına video gönderebilir. Bu tür korku temelli olarak sosyal medya, istatistiklerin suçun onlarca yıl içinde en düşük oranda olduğunu göstermesine karşın, insanların suçtan artan bir şekilde daha pozitif endişe duyma eğilimine giriyor. Tüm sistem derhal Amazon için çift kazanma gibi görünüyor, bu da Ring cihazlarının bir sürü satmanın yanı sıra e-ticaret işini paket hırsızlığından da koruyor.

İyi Harcanan Süre Değildi

Zaman Harcanan, insanların dijital cihazlarına sağlıksız bir şekilde bağımlılıklarına tepki olarak ortaya meydana çıkan bir harekettir. Teknoloji kullanımı ve zeki telefonların tüm toplumsal ve sıhhat sorunlarından sorumlu olup olmadığı konusundaki endişeleri teşvik etti.

Bağımlılığımızdan yararlanan çok teknoloji şirketleri bile, tüketicileri bu cihazlarla daha eksik vakit geçirmenin yollarıyla silahlandırmaya başladı. gerçi, bir bütünüyle, teknoloji ile geçirdiğimiz vakit hala artıyor.

ABD’deki sıradan bir kullanıcı, gelişen cep telefonu kullanımı sayesinde tamamen artmaya devam eden bir istatistik bilimi şirketi olan Zenith’in ölçüm verilerine kadar, çevrimiçi medyayla her gün yaklaşık dört saat geçiriyor. Hareket etkin olsaydı, sonuçları daha varlıklı halk müziği ve birincil etapta böyle bir teknolojiyi oluşturmaktan sorumluluk sahibi olanlar ile sınırlı olabilir. Başka bir çalışma, yoksul çocukların ekranlarda zengin varlıklarına tarafından günde takriben iki saat daha pozitif harcadıklarını belirtiyor.

Veri Gizliliği, Tüketicilere Endişelenmeleri İçin Bol Bol

veriyor Teknoloji şirketleri tekrar tekrar kullanıcı verilerini tehlikesiz bir şekilde ödüllendiremedi. bununla beraber büyüyen miktarlarda toplamaktadırlar. Veri gizliliğini çevreleyen sınırlı hukuki çerçeveler ve teknolojinin insanların yaşamında gittikçe daha pozitif merkezi olmasıyla koşul birazcık devasız hissediyor. Yakın tarihli bir Pew Araştırma Merkezi araştırmasına göre, Amerikalıların çoğu veri şirketlerini ve hükümetin toplayabileceğini düşünmüyor.

Dijital siyasi reklam harcamalarının gelecek sene yaklaşık 3 milyar dolar veya toplam kampanya reklamı harcamalarının takriben üçte birine ulaşması bekleniyor. Bazı teknoloji platformları, siyasi reklamları (Twitter) dobra dobra yasaklayarak veya adayların seçmenleri mikro hedefleme yeteneğini (Google) sınırlandırarak tercih müdahalesini ve yanlış bilgilendirmeyi azaltmaya çalıştı. bununla birlikte, dijital kampanya reklam harcamaları için en büyük platform olan Facebook manâlı şartların değişmesi yapamadı. Facebook, yalanları olsa bile, siyasi reklamlara dokunmama konusundaki tartışmalı duruşuyla bile durdu. Bu seçimlerin bir sonraki seçimi nasıl etkileyeceği görülmeye devam ediyor.

Abd’nin Daha Büyük Ekonomisinin Bir Parçası Olarak Teknolojinin Önemi Arttı

İnternet teknolojisi şirketleri ülkenin en büyük şirketlerinin ve çoğunlukla ABD ekonomisinin sağlığının piyasa değeri temelli olarak bir ölçüsü olan S&P 500’ün en büyük payını oluşturdu. Geçen yıl, endeksin idare organının Facebook, Twitter, Netflix ve Google gibi şirketleri “İnternet Teknolojisi” dışına ve Verizon ve BEYGIR&T gibi şirketleri de barındıran yeni “İletişim Hizmetleri” sektörüne taşıması göz önüne alındığında bu güzel. Birlikte, bu iki sektör endeksin üçte birinden fazlasını oluşturuyor.

Teknik İş Büyümesi Birkaç Şehirde Yoğunlaşıyor

Teknoloji üretilirken bir takım ırk çok, çok varlıklı, işler üzerindeki etkisi – ve dolayısıyla ekonomi – genelde ABD’nin bir avuç kıyı kentinde yoğunlaşmış durumda.

Teknoloji, öteki sektörlerden daha pozitif, mevcut teknoloji altyapısının, şirketlerin ve yüksek vasıflı çalışanların mıknatısına güveniyor, bu da San Francisco gibi şehirlerin daha fazla teknoloji şirketi çekmeye devam ettiği anlamına geliyor. sonuç olarak, birçok potansiyel ABD teknoloji merkezi kendilerini patlamadan ve beraberinde getirdiği refahın dışında buluyor.

Tiktok Sosyal Medyayı Fırtına İle Aldı

Facebook, Twitter ve Snapchat gibi popüler sosyal ağ yayıldı, TikTok’un popülaritesi başladı. TikTok kullanıcı numaralarını açıklamasa da, ana şirketi ByteDance’in uygulamalarında aylık 1 milyardan pozitif aktif kullanıcısı olduğunu biliyoruz. Sızan ziftli güverte, herkes uygulamada her gün sıradan 46 dakika geçiren 30 milyondan fazla ABD kullanıcısı olduğunu söylüyor. Dilekçe ölçüm şirketi Dedektör Tower’dan elde edilen verilere tarafından, aylık benzersiz indirmeleri Kasım ayında 70 milyondan artı, bir sene öncesine göre takriben beş milyon daha yüksekti. Bu, Facebook, Messenger ve Instagram kullanım mağazası zımbaları için indirmelerin önüne geçer.

Yorum yapın