Tim Cook, Koronavirüs Nedeniyle Apple Global Ofislerinde Uzaktan Çalışmayı Teşvik Ediyor

Tim Cook, koronavirüs nedeniyle Apple global ofislerinde uzaktan çalışmayı teşvik ediyor

Koronavirüs salgını “benzeri görülmemiş bir olay” olarak nitelendiren Apple CEO’su Tim Cook, küresel ofislerinin bazılarındaki çalışanları 9-13 Mart tarihleri ​​arasında “işiniz izin veriyorsa lütfen uzaktan çalışmaktan çekinmeyin” konusunda teşvik ediyor.

Cook, çalışanlara, Apple’ın Kaliforniya ve Seattle bölgesindeki bazı Apple işçileri için evden önceki çalışma hükümlerini genişleten bir not gönderdi. Notta şirketin “insan yoğunluğunu azaltmak için büyük bir çaba harcadığını” ve uzaktan çalışma politikasının “enfeksiyon yoğunluğu en fazla olan bölgelerdeki” ofisler için geçerli olacağını söyledi.

Apple daha önce iPhone tedarikinin kısıtlanacağı konusunda uyardı

Seattle’a ek olarak, listede Apple’ın California’nın Santa Clara Vadisi ve Elk Grove bölgelerindeki kurumsal ofisleri ve Fransa, Almanya, İtalya, Bloomberg’e göre Japonya, Güney Kore, İsviçre ve İngiltere.

Dünyanın dört bir yanındaki etkilenen Apple ofislerindeki saatlik çalışanlar, “olağan operasyonlar gibi işlerle uyumlu olarak ödeme almaya devam edecekler” diyor.

Apple geçen ay koronavirüs salgını nedeniyle Çin’deki tüm perakende mağazalarını geçici olarak kapattı (bazıları zaten yeniden açıldı) ve şirket çalışanların seyahatini Çin, İtalya ve Güney dahil olmak üzere en çok etkilenen bölgelere kısıtladı Kore.

Apple, yatırımcılara 17 Şubat’ta yaptığı açıklamada, koronavirüsün etkisi nedeniyle şirketin ikinci çeyrek için gelir rehberliğini karşılamayı beklemediğini söyledi. “Dünya çapında iPhone tedarikinin geçici olarak kısıtlanacağı” konusunda uyardı.

Yorum yapın