Toplumsal Yaşam Neden ve Nasıl Oluşmuştur?

İnsanlar ancak toplumsal yaşam birlikteliğiyle başarıya ulaşırlar. Arkadaşlar bu yazımda sizlere örneklerle toplumsal yaşam neden ve nasıl oluşmuştur anlatmaya çalışacağım. Tek başına yaşayan insanın hayatta kalması biraz daha zordur yaşadığı iklime göre ihtiyaçlarını gidermesi zordur.

Toplu yaşam insanların tüm ihtiyacını gidermek için olmazsa olmazdır örneğin biri tarım yapar birisi tekstil bu şekilde ihtiyaçlar karşılanmış olur.

Birlikten güç doğar diye boşa dememişler birlik olan toplum güçlü olur diye evet gerçekten doğru bir sözdür. Toplumsal yaşam neden ve nasıl oluştu sorusunun cevabı aslında çok basit insanlar bir birine muhtaç yaratılmıştır.

Toplumsal yaşamın oluşma nedeni tek başına ihtiyaç karşılamaktan dolayıdır. İnsanlar örneğin giyim ihtiyacı, sağlık ihtiyacı, eğitim ihtiyacı, yiyecek ihtiyacı, barınak gibi ihtiyaçlarını tek başlarına karşılayamadıkları için bir araya gelerek toplumu oluşturmuşlardır.

Yani arkadaşlar toplum olmazsa köy olmaz toplum olmazsa şehir olmaz, ülke olmaz. Tekrar belirteyim insanlar bir birine ihtiyaç duyduğu için toplumu oluşturmuşlardır.

Yorum yapın