Toprak Razgatlıoğlu Kimdir?

Toprak Razgatlıoğlu Hayatın ve yaşam öyküsün anlatacağım. Toprak Razgatlıoğlu Türk motosiklet yarışçısı olarak ülke tarihin geçmiş profesyonel sporcudur. Motosiklet üzerinde yaptılar adeta sanat eseri diye biliriz. Ülkemiz çoğu kez temsil eden profesyonel sporcu alanında en iyisi olduğun kanıtlar nitelikte mücadele etmeye özen gösteriyor. Toprak Razgatlıoğlu hayatı iş hayatın bazı yerler yazımızda yer almaktadır.

Kısa Hayatı

Toprak Razgatlıoğlu 16 Ekim 1996 Dünya geldi. Adın Türk motosiklet yarışçısı olarak duyurdu. Babası, ünlü motosiklet yarışçısı “Tek Teker Arif” lakabıyla nam salan Arif Razgatlıoğlu‘nun yönlendirmesiyle de Çocuk yaştan bu yana motosiklet kullanan Ülkemizde adın sürekli duyduğumuz ünlü sporcu Kenan Sofuoğlu tarafından eğitim gören Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda Türkiye‘yi temsil etmiştir. Burada Avustralya’da sezonun ilk galibiyetini kazandı.

İş Yaşamı

  • 5 Ekim 2014 tarihinde Avrupa Superstock 600 Şampiyonası’nda bir Kawasaki ZX-6R ile Magny Cours’da kazandı bu onun ilk yarış olarak tarih geçti.
  • 2013 ve 2014 yıllarında Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nda yarışarak; 10. ve 6. sıralarıyla bitil çizgisine ulaştı.
  • 2015 Avrupa Superstock 600 Şampiyonasını bir Kawasaki ZX-6R kazanma şansın yakaladı.
  • 2017 Avrupa Superstock 1000 bu büyük yarışta 2 olmayı başardı.
  • 2019 Superbike Fransa ayağını 1. tamamlayan ilk Türk milli motosikletçi ünvanın aldı.
  • 2020 Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezonunun ilk yarışı olan Avustralya ayağında çizgiye ilk gelen sporcu oldu.

Yorum yapın