“Transformers: Age Of Extinction” Doludizgin!

Transformers’ın 2007’de başlayan sinema macerasının dördüncü filmi olan “Transformers: Age of Extinction” (Kayıp Çağ) filmi ile devam ediyor.

Film için sayfada eleştiri yazısı yayınlamadım. Hatta sayfanın takipçilerinden Webhead de sayfada neden bu film için eleştiri yazısı yayınlamadığını bir yorumunda sormuştu. Transformers filmleri görsel açıdan ne kadar harika olsa da sinemasal açıdan her film birbirinin tekrarı gibi oluyor. “Godzilla” filminde canavarları görmek için bir saat beklerken Transformers filmlerinde neredeyse 2 saate yakın aksiyon seyrediyoruz. Ayrıca aksiyonlar arasına da karikatürize edilmiş karakterlerin esprili dialogları da ekleniyor. Böyle bir serinin dördüncü filmi için açıkçası eleştiri yazısı yazmayı pek anlamlı bulmadım. Aynı yemek ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuyor gibi… Bu ahber altında film hakkında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Birazda Transformers filmlerinin gişedeki performanslarına bakalım. “Transformers: Age of Extinction” filmi gişede başarılı bir başlangıç yaptı.

Dört filmin gişedeki genel hasılat durumu (rakamlar milyon $dır):

Filmlerin ilk 3 gün hasılatını kıyaslamak pek mümkün değil çünkü filmler genelde farklı günlerde gösterime girmişler. Yine de şunu söyleyebilirim: “Transformers: Age of Extinction” filmi Amerika’da 2014 senesinde ilk kez ilk 3 günde $100 milyon barajını geçen film oldu!

Ülkemizdeki seyirci sayılarına da bakalım:

Serinin dört filmi içerisinde “Transformers: Age of Extinction” filmi ilk 3 günde en çok seyredilen film oldu!

Gözüktüğü üzere Michael Bay’in yönetmenliğinde Transformers serisi ilgi görmeye devam ediyor. Bakalım seri kaç film daha devam edecek…

Yorum yapın