Tüp Bebek Yöntemleri Nelerdir?

Tüp bebek tedavisi denildiğinde aslında tek bir yöntemin varlığından mevzu bahis açılabilir ki bu yöntemin ismi “Yapay Döllenme” dir. Tüp bebek tedavisi sürecinde yapılan farklı bir işlemin varlığı söz konusu değildir. Zaman zaman bu protokollerin değişmesi tedavi süreçleri üzerinde yapılabilir bir değişikliktir. Örneğin yumurtlama takibi için bu protokollerin değişebilirliği söz konusudur.

Protokollerin değişmesinin birçok farklı nedeni olduğu öne sürülebilir. Bu değişimde hastanın yaşı, kilosu, kısır olup olmadığına ve daha önceki tedavilerin başarı durumuna göre bu protokoller değişebilmektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerimizde uygulanan tedavi süreci bu anlamda hastaya en uygun ve en başarılı sonucun alınabileceği şekilde belirlenmektedir. Bu da hastanın iyi bir şekilde takip edilmesiyle ilgili bir konudur. Bunlar dışında Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri tarafından uygulanan tedavi yöntemlerinde transfer işlemlerinin de gün bazlı olarak değişkenlik gösterebildiği durumlar söz konusudur. Mikroenjeksiyon ismi verilen yöntem de aslında tüp bebek yöntemi olarak nitelendirilebilir. Başta da söylediğimiz gibi değişen sadece hastaların durumlarına göre tedavi sürecindeki protokollerdir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz tarafından yürütülen tedavi süreçlerinde anne adayları için gebelik şansını artıracak her türlü detay uzmanlarımız tarafından değerlendirmekte ve sürecin takibi titizlikle yapılmaktadır.

Yorum yapın