Türkçe Seo Teknikleri

Arama motoru optimizasyonu ile alakalı sürekli kendini tekrar eden blog yazıları ve forum konuları, bir noktadan sonra can sıkıcı hale gelmeye başlıyor. Sorununuzu arama motorlarına yansıttığınız zaman gelen onlarca sonucunda hep aynı şekilde olması, kimi zaman size fayda sağlamayabiliyor. Daha özgün çözümler ve yöntemler ile bir şeyler elde edebilmek için yurt dışı kaynaklı siteleri takip etmek zorunda kalabiliyoruz. Özellikle deneyimsiz şekilde, konu üzerinde herhangi bir tecrübesi bulunmayan kişilerin yapmış oldukları yorumlar ve yanlış yönlendirmeler, dönüşü zor bir yola itebiliyor bizleri. Damdan düşenin halinden anlayan bir blog olarak insanları kendi yaşadıklarıyla bilgilendirmeye çalışan Lokuf.com aslında SEO konusunda birçok noktaya parmak basıyor.

Önemli olan şey bilgi paylaşımı ise bunu ücretsiz yapmak daha değerli kılıyor gibi bu tür operasyonları. Blog yazarı, SEO Nedir? isimli makalesiyle birlikte birden fazla soruya yanıt vermiş bulunuyor. Aynı yazı içerisinde bulunan detaylı açıklamalar ve diğer makalelere yönlendirmeler ise, arama motoru optimizasyonu hakkında kafasında sorular olan kişilere hap bilgiler niteliğinde sunabiliyor. Özellikle SEO’ya yeni başlamış olan arkadaşların kafasında oturmayan taşları (giriş seviyesinde olan arkadaşlarında okuyabileceğini düşünerek) yerli yerince düzenleyebilecek bir yazı diyebiliriz.

Sürekli teknik kelimeler ve cümleler ile boğulmadan okunabilecek bir yazı. Özellikle yukarıda bahsedildiği gibi giriş seviyesinde olan arkadaşların dahi rahatlıkla okuyabileceği tarzda bir makale. Aynı zamanda konuların daha detaylı olarak anlatılması ve daha detaylı araştırmak isteyen arkadaşlara teknik bilgilerinde ayrı ayrı yazılarda sunulması, SEO konusunda merakını gidermek isteyen arkadaşlara ayrı bir kapı sunmaktadır.

Yorum yapın