Türkiye’de İlk Android One

Google markasının bir projesi vardı. Bu proje yılının yaz aylarında geliştirilerek durusu yapıldı. Her kişinin bir akıllı cihaz kullanması gerektiğini düşünen Google dünya üzerindeki tüm akıllı telefonların hangi özelliklere sahip olduğunu, nerede ne kadar fiyata satıldığını araştırarak bu işe başladı. Düşük bütçeli insanlarında bu teknoloji devrimine katılmasını isteyen Google öncelikle Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Sri Lanka’da bu işlemi gerçekleştirerek bu projenin isim yapmasını sağladı. Şimdi ise sırada Türkiye var.

Yabancı ülkelerde üretilen akıllı telefonlar ülkemize geldiğinde daha fazla paralara satılmakta. Google ülkemizin yetkilileriyle bir görüşme yaptı mı bilinmez fakat işinde başarılı olduğunu biliyoruz. Daha önceden her konuda büyük bir üne sahip olduğundan dolayı tüm kullanıcılar tarafından bilinmekte.

Android One projesi için Türkiye’de seçilen akıllı telefon General Mobile adlı markanın 4G modeli tanıtıldı. General Mobile daha önce Discovery adlı seriyi çıkarmıştı. Bu akıllı telefonda diğer markalar kadar iyi özelliklere sahipti. Hemde fiyat olarak oldukça düşüktü. Şimdi ise Google ile yaptığı anlaşma ile birlikte daha iyi özellikleri daha düşük fiyatlara verecek. Buda tüm telefon kullanıcılarını akıllı telefonlara yönlendirecek ve Google istediği başarıyı yakalamış olacaktı.

Google markasının neden böyle bir iyilik yaptığı ise bilinmemekte. Çünkü bu adamlar yıllarca çıkardıkları ürünleri uçuk fiyatlara sattılar. Şimdi ise olayı tersine çevirerek bedavaya hizmet vermekte. Daha önce bazı ülkelerede ücretsiz internet bağlantısı yapmıştı. Hemde bunu havadan zeplinler yoluyla yaparak ülkenin her yerine ücretsiz wifi bağlantısı sağlamıştı. Aslında yapmaya çalıştıklarını en iyi kalitede yapmayı başarıyorlar. Yinede insanın aklına tuhaf şeyler geliyor.Son bir müjde daha veren Google ilk defa gerçek anlamda 4g teknolojisinin bu akıllı telefonda olacağını açıkladı. Yani Türkiye 4g’si değil Avrupa 4g’si.

Yorum yapın