Türkiye’de Kışın Gezilebilecek 5 Şehir

Yaklaşmakta olduğumuz Sevgililer Günü için alınacak hediyeler kadar sevgiliyle yapılacak romantik bir tatil de güzel bir alternatif olabilir. Ya da arkadaşlarla bir hafta sonu kaçamağı. Türkiye’deki sayısız güzel şehrimizden 5’ini sizler için seçtik. Kış severler sıcak çikolatanızı hazırladıysanız buyurun ‘Kışın Gezilebilecek 5 Şehir’ turumuza başlayalım.

Bolu (Yedigöller-Abant)

Kuşkusuz ki ilk aklımıza gelen yerlerden biri olan Bolu, her mevsim ayrı güzel Yedigöller’i ve Abant’ıyla kışın seyahat edecekleri ilk rota olmaya aday. Uzun çam ağaçlarının çevrelediği Abant Gölü’nün huzur veren ambiyansı, Yedigöller’in büyüleyici güzelliği bütün stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

Bursa (Uludağ)

Kış ve kar dediğimizde Uludağ’dan söz etmezsek olmaz. Hemen hemen herkesin kar tatili için ilk aklına gelen yer olmakla birlikte, gerek kayak otelleri gerekse kışın büründüğü bembeyaz örtüyle hem yerli hem de yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor. Gitmişken teleferiğe binerek Uludağ’ın muhteşem manzarasını tepeden izlemeyi de ihmal etmeyin.

Nevşehir (Kapadokya)

Karlar altında masal gibi bir yere dönüşen Kapadokya, peri bacalarıyla kışın da bizlere görsel bir şölen sunuyor. Uçan balonlar eşliğinde, sevdiklerinizle keyifli bir kış seyahati yapmak isteyeceğiniz bu şehir ‘Kışın Gezilecek 5 Şehir’ arasında.

Sakarya (Sapanca)

Kış seyahatlerinden bahsedip de Sakarya’nın romantik ve eşsiz doğa güzellikleriyle süslenmiş Sapanca’sından bahsetmemek olmazdı elbette. Sapanca Gölü’nün harika manzarası ve huzur dolu atmosferi ile romantik ve huzurlu bir tatil sizi bekliyor diyebiliriz.

-Rize (Ayder)

‘Kışın Karadeniz’e Gidilir mi?’ diye soranlarınız olacaktır elbette. Fakat kışın bambaşka bir güzelliğe bürünen Ayder Yaylası, geleneksel evleri ve asırlık çamlarıyla bu konuda sizleri kendine hayran bırakacaktır. Aynı zamanda pek çok hastalığa şifa olabilecek kaplıca sularına sahip olan Ayder Yaylası, Türkiye’de kışın gezilebilecek şehirler arasındadır.

Yorum yapın