Turn Off The Lights : Chrome Da Sinema Gibi Online Video İzlemek

İnsanlar bazen yoğun iş temposundan yada farklı uğraşlardan dolayı televizyonlarda yayınlanan ve merakla bekledikleri dizilerini, filmlerini, futbol maçlarını yada diğer programları kaçırabiliyorlar. Neyse ki, o anda kaçırdıkları bu zevklerini Dailymotion, Youtube yada benzeri video siteleri sayesinde izleme olanağına sahipler.

Bu sabah Dailymotion sitesinde bir video izlerken “turn on/off the lights” yani ışıkları açma/kapama butonunun olduğunu farkettim. Butonu tıkladığımda izlemiş olduğum videonun dışında kalan alanların siyah, sadece videonun olduğu kısmın aydınlık olduğunu gördüm. Tıpkı bir tiyatro yada sinema salonu tadında bir izleme zevki vermekte. Şimdi bana şunu sorabilirsiniz. Sen bunu ilk defa mı görüyorsun ? Elbette ki hayır. Bazı film yada video izleme sitelerinde bu mevcut. Fakat her sitede bu özellik yoktur.

Bütün videoları bir tiyatro yada sinema tadında izlemek istemez misiniz? İşte Google, Chrome sahibi kullanıcılar için geliştirilmiş böyle bir eklentinin olduğunu biliyor muydunuz? Turn Off The Lights. Bu eklentiyi sadece Dailymotion, Youtube için değil diğer tüm video siteleri içinde kullanabilmektesiniz.

Turn Off the Lights Eklentisini Nasıl Kullanırız?

Turn off the lights eklentisinin kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Eğer herhangi bir video sitesini açarsanız, adres çubuğunuzun sağ tarafında bir ampul simgesi göreceksiniz. Bu eklenti flash, film yada görüntü sitelerini otomatik olarak algılar ve ampul simgesinin orada belirmesini sağlayarak ışıkları söndürebilirsiniz Sinema yada tiyatro deneyimini yaşamak için sadece bu ampul simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer eklentinin ayarlarını değiştirmek isterseniz bunu eklenti ayarlarından yapabilirsiniz.

Turn off the lights video izlemeyi sevenler için oldukça yararlı bir eklentidir. Bir sinema salonunda olmadan sinema hissini duyacaksınız.

Turn off the lights eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Yorum yapın